• 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

جاذبه های گردشگری و توریستی تبریز

0 نفر تبریز را دوست دارند
 • تصویر تبریز 0
 • تصویر تبریز 1
 • تصویر تبریز 2
 • تصویر تبریز 3
 • تصویر تبریز 4
 • تصویر تبریز 5
 • تصویر تبریز 6
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
جاذبه های گردشگری و توریستی ایران تبریز : تبریز یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. این شهر مهم ترین شهر منطقه شمال غرب کشور بوده و قطب اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می شود. تبریز به دلیل جای دادن بسیاری از کارخانه های مادر و بزرگ صنعتی در خود و نیز وجود بیش از ۶۰۰ شرکت قطعه ساز در آن، دومین شهر آلوده پس از تهران به شمار می رود. آب و هوای آن در زمستان ها بسیار سرد و در تابستان ها گرم و خشک می باشد و به دلیل نزدیکی به کوه سهند، اندکی معتدل است. زبان مردم این منطقه ترکی آذربایجانی، ترکی آذری، آذربایجانی و آذری می باشد که بیشتر به لهجه آذری نزدیک بوده و اکثرا به این گویش تکلم می کنند.تبریز یکی از مراکز مهم صنعتی و تجارتی ایران محسوب می شود و در زمینه صنعت نساجی، ماشین سازی و پتروشیمی فعالیت زیادی دارد. همچنین مرکز هنر و صنایع دستی چون سرامیک، سفال، جواهرآلات و نقره کاری بوده و فرش هم مهم ترین صادرات آن را تشکیل می دهد.
آدرس نقشه گوگل تبریزآدرس اینترنتی تبریزلیست هتل های تبریزتفسیرهای تبریز
نوع مقصد
تصویر نوع مقصد

جاذبه های مقصد

تصویر جاذبه های مقصد

جاذبه مسجد کبود

0 نفر مسجد کبود را دوست دارند
 • تصویر مسجد کبود 0
مناره آجری یکی از آثار باستانی شهر خرم آباد بوده و متعلق به قرن چهارم ه.ق، می باشد. این بنا با قدمتی در حدود ۹۰۰ سال در کنار شهر قدیمی شاپور خواست، بر روی پایه سنگی بنا شده و حدود ۳۰ متر ارتفاع دارد. با پیمودن ۲۹ پله دورانی، می توان به بام مناره صعود کرد. از این مناره آجری برای هدایت کاروان هایی که به سمت شهر شاپور خواست می آمده اند، استفاده می شده و هم اکنون نیز از فراز آن می توان دورترین چشم اندازهای شهر را مشاهده کرد. این اثر تاریخی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
آدرس نقشه گوگل مسجد کبودآدرس اینترنتی مسجد کبودتفسیرهای مسجد کبود

جاذبه مسجد کبود

0 نفر مسجد کبود را دوست دارند
 • تصویر مسجد کبود 0
بنای تاریخی ، مذهبی مسجد کبود از آثار ارزشمند دوره قراقویونلو ، به دستور جهانشاه بن یوسف از فرمانروایان سلسله قراقویونلو و به سر کاری عزالدین قاپوچی بنا گردیده است.ساختمان آن با استناد کتیبه برجسته سر درب به سال ۸۷۰ ه.ق به اتمام رسیده است.بنای اصلی در مقام مسجد مقبره دارای صحن وسیعی بوده که در آن مجموعه ای از ساختمانها از جمله مدرسه ، حمام ، خانقاه ، کتابخانه و ... ساخته شده بود که متأسفانه آثاری از آنها به جا نمانده است.خصوصیت بارز و شهرت وافر مسجد کبود با معماری ویژه تلفیقی و اعجاب انگیز آن بیشتر به خاطر کاشی کاری معرق ، تلفیق آجر و کاشی ، اجرای نقوش پرکار در حد اعجاز آن می باشد که زینت بخش سطوح داخلی و خارجی بنا بوده و با توجه به این عظمت و زیبایی لقب فیروزه اسلام یافته است.
آدرس نقشه گوگل مسجد کبودآدرس اینترنتی مسجد کبودتفسیرهای مسجد کبود

جاذبه موزه آذربایجان

0 نفر موزه آذربایجان را دوست دارند
 • تصویر موزه آذربایجان 0
موزهٔ آذربایجان یکی از مهمترین موزههای ایران است که در شهر تبریز و در جوار مسجد کبود قرار گرفتهاست. در این موزه آثار متعلق به دوران پیش از اسلام و دوران اسلامی به نمایش گذاشته شدهاند. آندره گدار -باستانشناس فرانسوی- نقشهٔ تنظیمی بنای موزهٔ آذربایجان را تهیه نموده و اسماعیل دیباج -رئیس وقت ادارهٔ فرهنگ تبریز- آن را ترسیم نمودهاست .
آدرس نقشه گوگل موزه آذربایجانآدرس اینترنتی موزه آذربایجانتفسیرهای موزه آذربایجان

جاذبه موزه آذربایجان

0 نفر موزه آذربایجان را دوست دارند
 • تصویر موزه آذربایجان 0
موزهٔ آذربایجان یکی از مهم‌ترین موزه‌های ایران است که در شهر تبریز و در جوار مسجد کبود قرار گرفته‌است.در این موزه آثار متعلق به دوران پیش از اسلام و دوران اسلامی به نمایش گذاشته شده‌اند.آندره گدار-باستان‌شناس فرانسوی-نقشهٔ تنظیمی بنای موزهٔ آذربایجان را تهیه نموده و اسماعیل دیباج -رئیس وقت ادارهٔ فرهنگ تبریز-آن را ترسیم نموده‌است.
آدرس نقشه گوگل موزه آذربایجانآدرس اینترنتی موزه آذربایجانتفسیرهای موزه آذربایجان

جاذبه ارگ تبریز (ارگ علیشاه)

0 نفر ارگ تبریز (ارگ علیشاه) را دوست دارند
 • تصویر ارگ تبریز (ارگ علیشاه) 0
این ارگ یکی از بلندترین دیوارهای تاریخی کشور و نماد شهر تبریز است ارگ در مرکز شهر تبریز، در ضلع جنوبی تقاطع خیابان امام خمینی و فردوسی قرار دارد و امروزه فضای پیرامون آن برای برگزاری نماز جمعه مورد استفاده قرار می‌گیرد و مصلای بزرگ تبریز در این مکان احداث شده‌است.
آدرس نقشه گوگل ارگ تبریز (ارگ علیشاه)آدرس اینترنتی ارگ تبریز (ارگ علیشاه)تفسیرهای ارگ تبریز (ارگ علیشاه)

جاذبه ارگ علیشاه

0 نفر ارگ علیشاه را دوست دارند
 • تصویر ارگ علیشاه 0
این ارگ یکی از بلندترین دیوارهای تاریخی کشور و نماد شهر تبریز است ارگ در مرکز شهر تبریز، در ضلع جنوبی تقاطع خیابان امام خمینی و فردوسی قرار دارد و امروزه فضای پیرامون آن برای برگزاری نماز جمعه مورد استفاده قرار میگیرد و مصلای بزرگ تبریز در این مکان احداث شدهاست
آدرس نقشه گوگل ارگ علیشاهآدرس اینترنتی ارگ علیشاهتفسیرهای ارگ علیشاه

جاذبه مقبره الشعرا

0 نفر مقبره الشعرا را دوست دارند
 • تصویر مقبره الشعرا 0
مقبره الشعرا قبلا با نام های حظیره الشعرا، حظیره القضاه و قبرستان سرخاب، معروف و مشهور بوده اما متاسفانه گذشت روزگاران و مهم تر از آن حوادث طبیعی چون سیل و زلزله، شکل ظاهری آن را از بین برده و اثری از قبور این بزرگان بر جای نمانده است.لیکن در شهریور ماه ۱۳۵۰ هجری شمسی طرح یاد بود مقبره الشعرا طراحی شده و به تدریج ساخته شد که همکنون این مجموعه فرهنگی پذیرای میهمانان و گردشگران می باشد.در بازدید گروه آنوبانینی این مکان یکی از بهترین نقاط برای استقرار سایت اطلاع رسانی جامع آذربایجان تشخیص داده شده که با مسئولین مربوط نیز گفتگو شد که امید است با راه اندازی آن گردشگری منطقه توسعه یافته و پشتیبانی هایی از توریستهای خارجی و گردشگران علاقه مند کشورمان صورت پذیرد.
آدرس نقشه گوگل مقبره الشعراآدرس اینترنتی مقبره الشعراتفسیرهای مقبره الشعرا

جاذبه مقبره الشعرا

0 نفر مقبره الشعرا را دوست دارند
 • تصویر مقبره الشعرا 0
در اطراف یکی از کهنسال‌ترین درختان لور جزیره، مجموعه درخت سبز احداث شده است.درخت سبز کهنسال‌ترین درخت «لور» جزیره است و احتمالا بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال عمر دارد. بر شاخه های این درخت، گره هایی با نخ یا پارچه زده شده است که در نگاه اول آن را به نوعی مقدس می نمایاند. گروهی از مردم عقیده دارند که این درخت شگون دارد و به همین دلیل به قصد برآورده شدن نیازشان پارچه‌هایی به شاخه‌های آن میبندند.
آدرس نقشه گوگل مقبره الشعراآدرس اینترنتی مقبره الشعراتفسیرهای مقبره الشعرا

جاذبه عمارت شهرداری

0 نفر عمارت شهرداری را دوست دارند
 • تصویر عمارت شهرداری 0
عمارت شهرداری تبریز نیز در سال ١٣١٢ شمسی در زمان شهرداری حاج ارفعالملک جلیلی در محل گورستان متروک و مخروبه کوی نوبر تبریز، با نظارت مهندسان آلمانی بنا گردید. این ساختمان دارای یک برج ساعت چهار صفحهای است که با طنین صدای موزون زنگهایش هر ١٥ دقیقه یک بار گذشت زمان را به مردم تبریز یادآوری میکند. ارتفاع این برج حدود ٣٠/٥ و نمای خارجی تالار شهرداری تبریز از سنگ تراشیده است و نقشه ساختمان آن با نمونه ساختمانهای کشور آلمانی قبل از جنگ جهانی دوم که با طرح یک عقاب در حال پرواز ساخته میشد، مطابقت دارد. این بنا در وسط شهر و در میدانی موسوم به میدان ساعت واقع است. در حال حاضر تمام امور عمرانی و اداری شهرداری تبریز در این عمارت متمرکز است. این بنا مربوط به اوایل دوره پهلوی و با شماره ثبتی ٢٠٥٥ در فهرست آثار ملی ثبت شده است.
آدرس نقشه گوگل عمارت شهرداریآدرس اینترنتی عمارت شهرداریتفسیرهای عمارت شهرداری

جاذبه عمارت شهرداری

0 نفر عمارت شهرداری را دوست دارند
 • تصویر عمارت شهرداری 0
عمارت شهرداری تبریز نیز در سال ‌‌۱۳۱۲ شمسی در زمان شهرداری حاج ارفع‌الملک جلیلی در محل گورستان متروک و مخروبه کوی نوبر تبریز، با نظارت مهندسان آلمانی بنا گردید.این ساختمان دارای یک برج ساعت چهار صفحه‌ای است که با طنین صدای موزون زنگ‌هایش هر ‌‌۱۵ دقیقه یک بار گذشت زمان را به مردم تبریز یادآوری می‌کند.ارتفاع این برج حدود ‌‌۳۰/۵ و نمای خارجی تالار شهرداری تبریز از سنگ تراشیده است و نقشه ساختمان آن با نمونه ساختمان‌های کشور آلمانی قبل از جنگ جهانی دوم که با طرح یک عقاب در حال پرواز ساخته می‌شد، مطابقت دارد.این بنا در وسط شهر و در میدانی موسوم به میدان ساعت واقع است.در حال حاضر تمام امور عمرانی و اداری شهرداری تبریز در این عمارت متمرکز است.این بنا مربوط به اوایل دوره پهلوی و با شماره ثبتی ‌‌۲۰۵۵ در فهرست آثار ملی ثبت شده است
آدرس نقشه گوگل عمارت شهرداریآدرس اینترنتی عمارت شهرداریتفسیرهای عمارت شهرداری

جاذبه برج آتش نشانی

0 نفر برج آتش نشانی را دوست دارند
 • تصویر برج آتش نشانی 0
برج آتشنشانی تبریز(برج یانقین) هم اکنون در محوطه ایستگاه آتشنشانی نبش خیابان خاقانی و خیابان بهادری تبریز قرار دارد. ارتفاع این برج ۲۳ متر است. این برج در قدیم کارکرد دیدهبانی داشت و نگهبانی در بالای برج کشیک میداد تا در صورت وقوع آتشسوزی، توسط زنگی آتشنشانان را خبر کند.
آدرس نقشه گوگل برج آتش نشانیآدرس اینترنتی برج آتش نشانیتفسیرهای برج آتش نشانی

جاذبه برج آتش‌نشانی

0 نفر برج آتش‌نشانی را دوست دارند
 • تصویر برج آتش‌نشانی 0
برج آتش‌نشانی تبریز(برج یانقین)هم اکنون در محوطه ایستگاه آتش‌نشانی نبش خیابان خاقانی و خیابان بهادری تبریز قرار دارد.ارتفاع این برج ۲۳ متر است.این برج در قدیم کارکرد دیده‌بانی داشت و نگهبانی در بالای برج کشیک می‌داد تا در صورت وقوع آتش‌سوزی، توسط زنگی آتش‌نشانان را خبر کند.
آدرس نقشه گوگل برج آتش‌نشانیآدرس اینترنتی برج آتش‌نشانیتفسیرهای برج آتش‌نشانی

جاذبه آرامگاه سید حمزه

0 نفر آرامگاه سید حمزه را دوست دارند
 • تصویر آرامگاه سید حمزه 0
در محله سرخاب در ثقه الاسلام قرار دارد .از این بنا باقی مانده است صحن نسبتاَ وسیع آن است.عمارت مقبره مرکب از یک کفش کن ، یک دهلیز و یک اتاق کوچک مسجد گونه ای است.تعمیرات اساسی در ۱۲۷۹ ه.ق در زمان ناصرالدین شاه انجام یافته است.از سنگ های حجاری شده آن طاق مرمرین در ورودی بقعه را که در زمان صفویه کنده شده می توان نام برد.تاریخ بنای اولین بقعه به سال ۷۱۴ ه.ق می رسد .سید حمزه به شانزد واسطه نسلش به حضرت موسی ابن جعفر می رسد.
آدرس نقشه گوگل آرامگاه سید حمزهآدرس اینترنتی آرامگاه سید حمزهتفسیرهای آرامگاه سید حمزه

جاذبه خانه مشروطه

0 نفر خانه مشروطه را دوست دارند
 • تصویر خانه مشروطه 0
خانهٔ مشروطه در یکی از محله‌های قدیمی شهر تبریز به نام راسته‌کوچه و در غرب بازار تبریز قرار گرفته‌است.این بنا به سبک معماری دورهٔ قاجار ساخته شده و ملک شخصی «حاج مهدی کوزه‌کنانی»بوده‌است.این بنا به شمارهٔ ۱۱۷۱ در سال ۱۳۵۴ خورشیدی در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده و در سال ۱۳۶۷ خورشیدی به تملک رسیده‌است.
آدرس نقشه گوگل خانه مشروطهآدرس اینترنتی خانه مشروطهتفسیرهای خانه مشروطه

جاذبه خانه مشروطه

0 نفر خانه مشروطه را دوست دارند
 • تصویر خانه مشروطه 0
خانهٔ مشروطه در یکی از محلههای قدیمی شهر تبریز به نام راستهکوچه و در غرب بازار تبریز قرار گرفتهاست. این بنا به سبک معماری دورهٔ قاجار ساخته شده و ملک شخصی «حاج مهدی کوزهکنانی» بودهاست. این بنا به شمارهٔ ۱۱۷۱ در سال ۱۳۵۴ خورشیدی در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده و در سال ۱۳۶۷ خورشیدی به تملک رسیدهاست.
آدرس نقشه گوگل خانه مشروطهآدرس اینترنتی خانه مشروطهتفسیرهای خانه مشروطه

جاذبه بازار تبریز

0 نفر بازار تبریز را دوست دارند
 • تصویر بازار تبریز 0
بازار تبریز که به عنوان یکی از شاهکارهای معماری ایرانی شناخته میشود، در سال ۱۱۹۳ ه.ق. بر اثر زلزله با خاک یکسان شد، اما طولی نکشید که به همت مردم شهر بازسازی گشت.
آدرس نقشه گوگل بازار تبریزآدرس اینترنتی بازار تبریزتفسیرهای بازار تبریز

جاذبه بازار تبریز

0 نفر بازار تبریز را دوست دارند
 • تصویر بازار تبریز 0
بازار تبریز که به عنوان یکی از شاهکارهای معماری ایرانی شناخته می‌شود، در سال ۱۱۹۳ ه.ق.بر اثر زلزله با خاک یکسان شد، اما طولی نکشید که به همت مردم شهر بازسازی گشت.بازار تبریز هم اکنون به طول یک کیلومتر بزرگ‌ترین مجموعه سرپوشیده دنیاست که در سال ۱۳۵۴ در فهرست آثار ملی ثبت شده‌است.
آدرس نقشه گوگل بازار تبریزآدرس اینترنتی بازار تبریزتفسیرهای بازار تبریز

جاذبه روستای کندوان

0 نفر روستای کندوان را دوست دارند
 • تصویر روستای کندوان 0
کندوان یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان سهند بخش مرکزی شهرستان اسکو واقع شده است . این روستا دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است که به دلیل شکل خانه های آن که به مانند کندوی عسل در دل کوه کنده شده اند است . عسل از مهمترین سوغات این روستا است . کندوان یکی از سه روستای صخره ای جهان است که این موجب جذابیت بی نظیر آن شده است .
آدرس نقشه گوگل روستای کندوانآدرس اینترنتی روستای کندوانتفسیرهای روستای کندوان

جاذبه روستای کندوان؛ کندویی در دل کوه

0 نفر روستای کندوان؛ کندویی در دل کوه را دوست دارند
 • تصویر روستای کندوان؛ کندویی در دل کوه 0
کندوان در ۵۰ کیلومتری جنوب غربی تبریز؛ یکی از روستاهای دهستان سهند می باشد که در ۱۸ کیلومتری جنوب اسکو، در دامنه سرسبز سلطان داغی واقع شده است. این روستا طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۷۵، ۱۳۷ خانوار و ۷۵۰ نفر جمعیت دارد که به کار کشاورزی و دامداری و صنایع دستی اشتغال دارند. آنچه به کندوان هویت باستانی داده وجود ۱۱۷ خانوار و منزل مسکونی در درون توده های مخروطی و هرمی شکل صخره ای است.
آدرس نقشه گوگل روستای کندوان؛ کندویی در دل کوهآدرس اینترنتی روستای کندوان؛ کندویی در دل کوهتفسیرهای روستای کندوان؛ کندویی در دل کوه

جاذبه روستای اسکو

0 نفر روستای اسکو را دوست دارند
 • تصویر روستای اسکو 0
شهرستان اسکو با ۱۷۶۲ کیلومتر مربع وسعت، دو بخش (ایلخچی و مرکزی)، دو شهر (اسکو و ایلخچی)و شش دهستان، در ۴۰ کیلومتری تبریز قرار دارد که از شمال به شهرستانهای تبریز و شبستر، از غرب به دریاچه ارومیه و از جنوب به شهرستانهای آذرشهر، عجب‌شیر و مراغه محدود است.اسکو به لحاظ واقع شدن در ارتفاعات سلطان‌داغی و جام‌داغی کوهستان سهند و قرار گرفتن در کنار دریاچه ارومیه از آب و هوای متبوعی برخوردار است.شهرستان اسکو با جاذبه‌‌هایی چون روستای تاریخی کندوان با معماری منحصربفرد صخره‌ای، مسجد جامع اسکو، مسجد پایتخت، مقبره پیر حیدر، زیارتگاه اسامه بن فرقد و جاذبه‌های طبیعی زیبای همانند دره کندوان با آب معدنی شفابخش، مناطق ییلاقی خوش‌ آب و هوا در دامنه سهند، باغات سرسبز و جزیره اسلامی با گونه‌های شاخص جانوری چون قوچ و میش ارمنی، گرگ، شغال، عقاب طلایی و گونه‌های شاخص گیاهی مانند ارس، بادام کوهی، درمنه از ویژگی‌های تاریخی، طبیعی ارزشمندی برخوردار است.کلاقه‌ای (ابریشم بافی)و چاپ باتیک از صنایع دستی مهم آن است و خشکبار و عسل و لبنیات محلی آن از شهرت خاصی برخوردار است.
آدرس نقشه گوگل روستای اسکوآدرس اینترنتی روستای اسکوتفسیرهای روستای اسکو

جاذبه آسیاب خرابه

0 نفر آسیاب خرابه را دوست دارند
 • تصویر آسیاب خرابه 0
آسیاب خرابه یکی از جاذبه های دیدنی و گردشگری استان آذربایجان شرقی می باشد که در شهرستان جلفا و در چند کیلومتری مرز ایران با جمهوری آذربایجان واقع شده است . آسیاب خرابه آسیابی است که در سالها پیش مورد استفاده مردم منطقه بوده است ولی هم اکنون به دلیل تخریب قسمتهای عمده آن کاربردی ندارد و به همین دلیل به آسیاب خرابه شهرت یافته است
آدرس نقشه گوگل آسیاب خرابهآدرس اینترنتی آسیاب خرابهتفسیرهای آسیاب خرابه

جاذبه آبشار آسیاب خرابه

0 نفر آبشار آسیاب خرابه را دوست دارند
 • تصویر آبشار آسیاب خرابه 0
آسیاب خرابه یکى از زیباترین مناظر دیدنى آذربایجان شرقى است که در حدود ۲۷ کیلومترى هادى شهر قرار دارد و در نوار مرزى ایران و جمهورى آذربایجان در ۵ کیلومترى روستاى منجن آباد در حاشیه رود ارس واقع شده است.سابقا در این محل یک باب آسیاب آبى وجود داشت که با استفاده از این آبشار کار مى کرد.اما در حال حاضر خرابه اى بیش از این آسیاب باقى نمانده آب این چشمه زیبا و زلال از کوه کیامکى‏‎‎، یکى از کوههاى بلند بین منطقه دیزمار غربى ارسباران و شهرستان مرند و بخش زنوز سرچشمه مى گیرد.در مظهر چشمه این آسیاب درختان انجیر بسیار روئیده است و آب به صورت آبشارى زیبا به سمت دره جریان مى یابد.است.به همین دلیل به نام آسیاب خرابه معروف شده است.
آدرس نقشه گوگل آبشار آسیاب خرابهآدرس اینترنتی آبشار آسیاب خرابهتفسیرهای آبشار آسیاب خرابه

جاذبه کلیسای سنت استپانوس

0 نفر کلیسای سنت استپانوس را دوست دارند
 • تصویر کلیسای سنت استپانوس 0
طاقها و گنبدهای گچبری شده و مزین به نقش و نگار بلند آن، سازههای آجری به هم پیوسته، آرایش دکانها، کثرت تیمچهها، وجود انواع مشاغل و تعداد زیادی مدرسه و مسجد که در کنار سراهای بازرگانی قرار گرفتهاند، این بازار را نمونهای عالی از محیط تجارت و زندگی اسلامی و شرقی بدل ساخته است.
آدرس نقشه گوگل کلیسای سنت استپانوسآدرس اینترنتی کلیسای سنت استپانوستفسیرهای کلیسای سنت استپانوس

جاذبه کلیسای سنت استپانوس در شهر مرزی جلفا

0 نفر کلیسای سنت استپانوس در شهر مرزی جلفا را دوست دارند
 • تصویر کلیسای سنت استپانوس در شهر مرزی جلفا 0
این کلیسا به یاد و احترام استفان (یکی از حواریون عیسی مسیح )که در سال ۳۶ میلادی در اورشلیم سنگسار گردید، استفان مقدس یا سنت استپانوس نامگذاری شده است.کلیسا در دامنه دره ای واقع در سه کیلومتری جنوب رودخانه ارس قرار دارد که قبلاً روستایی به نام شام در این دره وجود داشته است و ساکنان آنرا ارامنه تشکیل می داده اند و به همین دلیل در گذشته به کلیسای شام نیز معروف بوده است.بعدها، پس از جنگ جهانی اول با مهاجرت ارامنه به سایر نقاط و متروکه شدن روستا و عدم نگهداری و ترمیم آن، بخش هایی از کلیسا تخریب گردید و از این رو اهالی محل به آن خارابا کلیسا یا کلیسا خرابه هم می گویند.همچنین به دلیل استفاده از سنگ های آجری رنگ در معماری کلیسا به آن قزل وانک یا صومعه سرخ نیز گفته می شود.
آدرس نقشه گوگل کلیسای سنت استپانوس در شهر مرزی جلفاآدرس اینترنتی کلیسای سنت استپانوس در شهر مرزی جلفاتفسیرهای کلیسای سنت استپانوس در شهر مرزی جلفا

جاذبه تالاب قره قشلاق

0 نفر تالاب قره قشلاق را دوست دارند
 • تصویر تالاب قره قشلاق 0
منطقه تالابی قره قشلاق درکناره های جنوب شرقی دریاچه ارومیه قرار دارد و به لحاظ شرایط خاص طبیعی زیستگاه بسیار مناسبی برای پرندگان آبزی و کنار آبزی و علف چر مانند میش و مرغ است . این تالاب به عنوان تالاب بین المللی شناخته شده است .
آدرس نقشه گوگل تالاب قره قشلاقآدرس اینترنتی تالاب قره قشلاقتفسیرهای تالاب قره قشلاق

جاذبه شهر توریستی سرعین

0 نفر شهر توریستی سرعین را دوست دارند
 • تصویر شهر توریستی سرعین 0
سرعین شهری کوچک در ۲۵ کیلومتری جنوب اردبیل است.این شهر به علت چشمه‌های آبگرم فراوان شهرت دارد و یکی از مناطق گردشگری در استان اردبیل است. شهر توریستی سرعین با مساحتی حدود ۴۰۰ هکتار در ۴۸ درجه و ۵ دقیقه طول شرقی و۳۸درجه و۱۵ دقیقه عرض شمالی واقع گردیده است فاصله این شهر از مرکز استان در حدود ۲۲۵ کیلومتر،از تبریز۲۳۰ کیلومتر و از تهران ۶۱۹ کیلومترمی باشد.ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریای آزاد در حدود ۱۶۵۰متر می باشد .متوسط حداکثر درجه حرارت هوا۲۵ درجه سانتی گراد و حداقل متوسط ‌دمای آن۷/۸-درجه سانتیگراد می باشد.
آدرس نقشه گوگل شهر توریستی سرعینآدرس اینترنتی شهر توریستی سرعینتفسیرهای شهر توریستی سرعین

جاذبه تالاب قوری گل

0 نفر تالاب قوری گل را دوست دارند
 • تصویر تالاب قوری گل 0
بزرگترین گنبد این بازار، گنبد تیمچه مظفریه است و از مهم ترین تیمچههای فعلی بازار تبریز میتوان به: تیمچه امیر ، تیمچه مظفریه ، تیمچه شیخ کاظم ، تیمچه گرجیلر ، تیمچه حاج صفر علی ، تیمچه میرزا شفیع ، تیمچه حاج رحیم ، تیمچه حاج میر ابوالحسن و... اشاره کرد.
آدرس نقشه گوگل تالاب قوری گلآدرس اینترنتی تالاب قوری گلتفسیرهای تالاب قوری گل

جاذبه پارک ملی

0 نفر پارک ملی را دوست دارند
 • تصویر پارک ملی 0
در همه این بازارها، تیمچهها، سرایها و چهارسوهایی هست که حجرهها و مغازههای آنها مرکز عمده فروشی اجناس گوناگون داخلی و خارجی است.
آدرس نقشه گوگل پارک ملیآدرس اینترنتی پارک ملیتفسیرهای پارک ملی

جاذبه چشمه های آبگرم

0 نفر چشمه های آبگرم را دوست دارند
 • تصویر چشمه های آبگرم 0
آب های گرم و درخشان مالدیو آنقدر شفاف هستند که میتوانید ماهی ها را در حال شنا کردن تا فاصله ۵۰ متری به راحتی تماشا کنید. بیش از ۱۰۰۰ گونه ماهی و جانوران آبزی اقیانوس هند، غواصی در مالدیو را به تجربه ای تکرار نشدنی تبدیل کرده است. جالب تر از همه اینکه برای لذت بردن از همه این زیبایی ها لازم نیست یک غواص حرفه ای باشید چون تمامی هتل ها و قایق های سافاری مالدیو قواعد اصلی غواصی را به توریست ها آموزش می دهند.
آدرس نقشه گوگل چشمه های آبگرمآدرس اینترنتی چشمه های آبگرمتفسیرهای چشمه های آبگرم

جاذبه تالاب و مرداب

0 نفر تالاب و مرداب را دوست دارند
 • تصویر تالاب و مرداب 0
این اثر تاریخی در منطقه لاریجان استان مازندران قرار گرفته و به دستور ناصرالدین شاه ساخته شده است. در این حجاری ناصرالدین شاه به همراه چند تن از امرای لشگری و کشوری نشان داده شده است. این اثر تقلید ناموفقی از تصویر فتحعلی شاه قاجارمی باشد که در تنگه واشی حجاری شده است. این نقش برجسته که به شکل شاه معروف است، در سال ۱۲۹۰ ه.ق، بر روی صخره ای کنده شده و در آن ناصرالدین شاه سوار بر اسب در وسط و ۱۰ تن از درباریان در طرفین او دیده می شود. همچنین در اطراف نقش برجسته، اشعاری در مدح شاه و فرمان او در خصوص مرمت راه لاریجان حک شده است.
آدرس نقشه گوگل تالاب و مردابآدرس اینترنتی تالاب و مردابتفسیرهای تالاب و مرداب

جاذبه پناهگاه حیات وحش کیامکی

0 نفر پناهگاه حیات وحش کیامکی را دوست دارند
 • تصویر پناهگاه حیات وحش کیامکی 0
آسیاب خرابه یکى از زیباترین مناظر دیدنى آذربایجان شرقى است که در حدود ۲۷ کیلومترى هادى شهر قرار دارد و در نوار مرزى ایران و جمهورى آذربایجان در ۵ کیلومترى روستاى منجن آباد در حاشیه رود ارس واقع شده است. سابقا در این محل یک باب آسیاب آبى وجود داشت که با استفاده از این آبشار کار مى کرد. اما در حال حاضر خرابه اى بیش از این آسیاب باقى نمانده آب این چشمه زیبا و زلال از کوه کیامکى‏‎‎، یکى از کوههاى بلند بین منطقه دیزمار غربى ارسباران و شهرستان مرند و بخش زنوز سرچشمه مى گیرد. در مظهر چشمه این آسیاب درختان انجیر بسیار روئیده است و آب به صورت آبشارى زیبا به سمت دره جریان مى یابد.است. به همین دلیل به نام آسیاب خرابه معروف شده است.
آدرس نقشه گوگل پناهگاه حیات وحش کیامکیآدرس اینترنتی پناهگاه حیات وحش کیامکیتفسیرهای پناهگاه حیات وحش کیامکی

جاذبه جنگل ها و بیشه ها

0 نفر جنگل ها و بیشه ها را دوست دارند
 • تصویر جنگل ها و بیشه ها 0
در شمال ارسباران دره ارس و بخش ورزگان شهرستان اهر ، کوه های قازان داغی و قندران باشی واقع شده است که پوشیده از درختان جنگلی و مراتع کوهستانی است . کوه های گؤیچه بئل پوشیده از درختان نیمه جنگلی است و مراتع سرسبز و خرم است . این مکان کوهستانی محل ییلاق ایلات قره خانلو و مددلو است . گونه های درختی این جنگل بلوط و ممرز است . جنگل های شهرستان های مراغه و هشترود نیز ا زنظر درجه اهمیت در مرتبه بعدی قرار دارند . این جنگل ها که از وسعت کمتری نسبت به جنگل های ارسباران برخوردار است عمدتا از درخچه گز تشکیل شده است .
آدرس نقشه گوگل جنگل ها و بیشه هاآدرس اینترنتی جنگل ها و بیشه هاتفسیرهای جنگل ها و بیشه ها

جاذبه کوه ها و قله ها

0 نفر کوه ها و قله ها را دوست دارند
 • تصویر کوه ها و قله ها 0
این مقبره به همین نام در غرب مسجد جامع خرم آباد واقع شده است. این بنا مربوط به سال ۱۳۰۷ ه.ق، بوده و بر اساس سنگ نبشته آن که به خط کوفی می باشد، به فرمان بدر بن حسنویه ساخته شده و به زید بن علی بن حسین بن علی بن ابی طالب علیه السلام تعلق دارد. بنای مقبره هشت ضلعی بوده و هر یک از این اضلاع نیز به ضلع های کوچک تری تقسیم شده اند. مقبره از آجر ساخته شده و صندوق چوبی قهوه ای رنگی با نقوش کنده کاری روی قبر جای گرفته است. هر دو گلدسته مقبره، پله هایی برای رفتن به پشت بام این آرامگاه دارد.
آدرس نقشه گوگل کوه ها و قله هاآدرس اینترنتی کوه ها و قله هاتفسیرهای کوه ها و قله ها

جاذبه آبشار عیش آباد

0 نفر آبشار عیش آباد را دوست دارند
 • تصویر آبشار عیش آباد 0
منطقه تالابی قره قشلاق درکناره های جنوب شرقی دریاچه ارومیه قرار دارد و به لحاظ شرایط خاص طبیعی زیستگاه بسیار مناسبی برای پرندگان آبزی و کنار آبزی و علف چر مانند میش و مرغ است . این تالاب به عنوان تالاب بین المللی شناخته شده است.
آدرس نقشه گوگل آبشار عیش آبادآدرس اینترنتی آبشار عیش آبادتفسیرهای آبشار عیش آباد

جاذبه منطقه حفاظت شده ارسباران

0 نفر منطقه حفاظت شده ارسباران را دوست دارند
 • تصویر منطقه حفاظت شده ارسباران 0
این مسجد تاریخی از بناهای معماری سرشناس در شهر بروجرد بوده و یکی از نخستین مسجدهای ساخته شده در ایران می باشد. مسجد جامع در اصل بر روی یک آتشکده بنا شده است. بنای مسجد بین سال های ۱۵۰ تا ۲۲۶ ه.ق، احداث شده است. شبستان مسجد نیز اندکی دیرتر در قرن چهارم ساخته شده و با توجه به تاریخ طولانی مسجد، آسیب های متعددی بر آن وارد شده است. معماری این مسجد بسیار منحصر به فرد بوده که ویژگی معماری اسلامی و باستانی را با هم دارد. مسجد دارای دو درب غربی و شرقی است که به صورت غیر مستقیم به صحن اصلی باز می شود. قدیمی ترین بخش مسجد، گنبد خانه آن می باشد که بر اساس شواهد معماری، آتشکده ای بزرگ بوده است. یکی از دیدنی های اصلی مسجد، منبر چوبی نه پله ای آن می باشد که حکاکی روی پله، تاریخ ۱۳۰۸ ه.ق را نشان می دهد.
آدرس نقشه گوگل منطقه حفاظت شده ارسبارانآدرس اینترنتی منطقه حفاظت شده ارسبارانتفسیرهای منطقه حفاظت شده ارسباران

مقصد دمشق

0 نفر دمشق را دوست دارند
تصویر دمشق
جاذبه های گردشگری و توریستی سوریه دمشق : دمشق یا شهر یاسمن، پایتخت و مرکز مذهبی و اجتماعی سوریه است و در جنوب غربی این کشور واقع شده. شهر قدیمی دمشق توسط دیوارهای شهر احاطه شده است. از نظر جغرافیایی این شهر در تپه دامنه کوه شرقی قرار دارد و آب و هوای آن نیمه خشک است. دمشق کوچه هایی عربی با خانه هایی...

مقصد مشهد

0 نفر مشهد را دوست دارند
تصویر مشهد
جاذبه های گردشگری و توریستی ایران مشهد : مشهد شهری در شمال شرقی ایران و مرکز استان خراسان رضوی و دومین شهر پر جمعیت پس از تهران است . مشهد در زمان حکومت نادرشاه افشار به عنوان پایتخت ایران انتخاب شد . این شهرستان دارای آب و هوای معتدل و متغیر است . در این ناحیه رشته کوه های رفیع هزار مسجد و بینالود ...

مقصد کربلا

0 نفر کربلا را دوست دارند
تصویر کربلا
جاذبه های گردشگری و مذهبی عراق کربلا : کربلا در ۷۵ کیلومتری شمال غربی نجف و ۸۰ کیلومتری جنوب غربی بغداد قرار گرفته است. نزدیکترین شهر مهم عراق به کربلا شهر حله مرکز بابل است که در ۳۵ کیلومتری شرق کربلا قرار دارد. در داخل شهر، شاخه ای از رودخانه فرات به نام نهر حسینیه قرار دارد که سبب آبادانی و وجود ...

مقصد کیش

0 نفر کیش را دوست دارند
تصویر کیش
جاذبه های گردشگری و توریستی جزیره کیش : کیش در منطقه خلیج فارس قرار گرفته و به صورت بیضی شکل می باشد. این جزیره نسبتا مسطح بوده که مرکز آن بیشترین ارتفاع را داشته و با شیب ملایمی به سواحل آن ختم می شود. هوای کیش از ماه مهر تا فروردین، دارای گرمای ملایم و مطبوعی است. از ماه فروردین تا مهر، گرم وشرجی ...
تصویر آرم تور گالری
تور گالری، ضمن خیر مقدم و تشکر از جنابعالی برای بازدید از این سایت، لازم می داند بدینوسیله اطلاعات کوتاهی در ارتباط با فعالیت های خود برای آشنایی بیشتر شما تقدیم نماید.
 • با ما همراه باشید
 • Google+

 • Facebook

 • Twitter

 • Digg
صاحب امتیاز، طراح و گرافیست سایت محمد عاشوری، طراح و برنامه نویس سایت سیّد محمّد حسین می بودی
تمام حقوق برای صاحبان سایت محفوظ می باشد و کپی غیر مجاز از آن پیگرد قانونی دارد.
Valid XHTML 1.0 TransitionalValid CSS 3.0AddThis Social Bookmark ButtonFirefox 3