• 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

جاذبه های گردشگری و توریستی سرعین

0 نفر سرعین را دوست دارند
 • تصویر سرعین 0
 • تصویر سرعین 1
 • تصویر سرعین 2
 • تصویر سرعین 3
 • تصویر سرعین 4
 • تصویر سرعین 5
 • تصویر سرعین 6
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
شهر سرعین در ۲۵ کیلومتری اردبیل قرار دارد. قسمت عمده شهر در دره ای از دامنه ی ارتفاعات سبلان قرار دارد. وجود آثار باستانی و معماری های صخره ای، حاکی از اهمیت این منطقه می باشد. آب و هوای سرعین، در زمستان سرد و در بقیه فصول سال معتدل، خنک و مطبوع می باشد. در گذشته اسم این شهر ساری قیه، سارقین، سرائین، سرقین بوده که در انتها به سرعین که به معنی سر چشمه می باشد، مشهور شده است. این شهر از دیرباز به دلیل داشتن آب و هوای بی نظیر، و وجود آب های معدنی شفابخش ، بسیار معروف بوده و در میان مردم به علت اعتقاد به شفا بخش بودن آب گرمش ، محبوب است. سرعین دو دهستان به نام آبگرم و سبلان ورودهایی چون علی درویش، اردی موسی، ساری دره و بیله دره دارد.
آدرس نقشه گوگل سرعینآدرس اینترنتی سرعینلیست هتل های سرعینتفسیرهای سرعین
نوع مقصد
تصویر نوع مقصد

جاذبه های مقصد

تصویر جاذبه های مقصد

جاذبه مجتمع آب درمانی سبلان

0 نفر مجتمع آب درمانی سبلان را دوست دارند
 • تصویر مجتمع آب درمانی سبلان 0
این مجتمع بزرگترین آب درمانی خاورمیانه، منطبق با آخرین استانداردهای جهانی می باشد. مجتمع در دو طبقه احداث شده که طبقه اول مختص آقایان و طبقه دوم نیز مختص بانوان است. هر دو طبقه امکاناتی چون، سونای خشک و بخار، دوش های انفرادی، جکوزی، سالن پزشکی مجهز به دستگاه های فیزیوتراپی، سالن انتظار، غرفه لوازم بهداشتی، کافی شاپ، رستوران، رختکن، کفشداری و اتاق هایی جهت استفاده مهمانان و توریستهای خارجی دارد. احداث پارک و فضای سبز و پارکینگ هایی در قسمت شمال و جنوب مجتمع، از جمله امکاناتی است که جهت رفاه مسافران و گردشگران در نظر گرفته شده است. این مجتمع می تواند در هر سانس، ۴۰۰ نفر برای آقایان و ۲۰۰ نفر برای بانوان سرویس دهد. مجتمع آب درمانی سبلان با امکانات مدرن خود، رضایت خاطر هر گردشگری را فراهم آورده است.
آدرس نقشه گوگل مجتمع آب درمانی سبلان آدرس اینترنتی مجتمع آب درمانی سبلان تفسیرهای مجتمع آب درمانی سبلان

جاذبه مجتمع آب گرم بش باجیلار

0 نفر مجتمع آب گرم بش باجیلار را دوست دارند
 • تصویر مجتمع آب گرم بش باجیلار 0
مجتمع بش باجیلار دارای فضای بزرگ با امکاناتی نظیر، دوش های انفرادی، سونای خشک و بخار، جکوزی، سالن فیزیوتراپی، حوضچه کلر در بخش ورودی به آب گرم، رختکن، کفشداری، سالن نمازخانه، کافی شاپ و رستوران است. همچنین فضای سبز و پارکینگ مجتمع نیز از دیگر امکانات این چشمه ی آب درمانی می باشد. دمای آب ۴۵ درجه سانتی گراد، کمی کدرو بودار است. آنیون های موجود در آب شامل، بیکربنات، سولفات، کاتیون هایی چون، کلسیم، منیزیم، سدیم و پتاسیم دارد. طبق گفته اهالی سرعین، آب این چشمه برای تمدد اعصاب و بیماری های پوستی بسیار مناسب می باشد.
آدرس نقشه گوگل مجتمع آب گرم بش باجیلارآدرس اینترنتی مجتمع آب گرم بش باجیلارتفسیرهای مجتمع آب گرم بش باجیلار

جاذبه آب گرم گامیش گلی

0 نفر آب گرم گامیش گلی را دوست دارند
 • تصویر آب گرم گامیش گلی 0
پر آب ترین چشمه معدنی سرعین از لحاظ آب دهی و وسعت، گامیش گلی می باشد که بر روی دره ای واقع شده است.امکانات گامیش گلی شامل، ۱۷ دوش آب گرم و سرد، حوض کلر در قسمت ورودی به محوطه اصلی، سرویس بهداشتی، سالن نمازخانه، غرفه لوازم بهداشتی، کافی شاپ و رستوران است. دمای آب ۴۶ درجه سانتی گراد، بی رنگ و ترش مزه است. آنیون های موجود در آب شامل کربنات، سولفات، بیکربنات و کاتیون هایی چون کلسیم، منیزیم، سدیم و پتاسیم است. در خصوص نام گذاری آن به گامیش گلی، طبق گفته سالخوردگان، سالیان قبل پیش از آن که استفاده بهینه از چشمه صورت گیرد، گاومیش های اهالی سرعین در داخل چشمه می خوابیدند. بدین سبب نام چشمه را به زبان محلی، گامیش گلی نهاده بودند.
آدرس نقشه گوگل آب گرم گامیش گلیآدرس اینترنتی آب گرم گامیش گلیتفسیرهای آب گرم گامیش گلی

جاذبه آب گرم ژنرال سو

0 نفر آب گرم ژنرال سو را دوست دارند
 • تصویر آب گرم ژنرال سو 0
آب گرم ژنرال سویی در قسمت شمال شهر سرعین واقع شده است. مانند سایر چشمه های دیگر، خواص آب درمانی دارد. دمای آب ۴۴ درجه سانتی گراد، کمی ترش مزه و بی رنگ می باشد. آنیون های موجود در آب شامل، بیکربنات، سولفات، کلرور و کاتیون هایی چون، سدیم، کلسیم، پتاسیم و منیزیم است. این آب به علت داشتن عناصر فوق بیشتر، برای دردهای عضلانی و رفع دردهای روماتیسمی استفاده می شود. آب دهی این چشمه به صورت دائمی و جوشان در جریان است.
آدرس نقشه گوگل آب گرم ژنرال سوآدرس اینترنتی آب گرم ژنرال سوتفسیرهای آب گرم ژنرال سو

جاذبه آب گرم قره سو

0 نفر آب گرم قره سو را دوست دارند
 • تصویر آب گرم قره سو 0
این چشمه آب گرم در کف دره مانندی واقع شده است. آب چشمه دارای جریانی دائمی و متغیر با فصول سال و به صورت جوشان در سطح زمین است. دمای آب ۴۴ درجه سانتی گراد، رنگ آب چشمه تقریبا بی رنگ و مزه ای گس دارد. آنیون های موجود در آب شامل، سولفات، بیکربنات و کاتیون هایی چون، سدیم، پتاسیم و منیزیم است. خاصیت درمانی چشمه قره سویی این است که برای تسکین دردهای روماتیسمی و نیز آرامش دهنده اعصاب و روان مورد استفاده قرار می گیرد.
آدرس نقشه گوگل آب گرم قره سوآدرس اینترنتی آب گرم قره سوتفسیرهای آب گرم قره سو

جاذبه آب گرم ساری سو

0 نفر آب گرم ساری سو را دوست دارند
 • تصویر آب گرم ساری سو 0
این چشمه آب گرم در مرکز شهر سرعین قرار دارد. جریان آب چشمه به صورت دائمی و متغیر در فصول سال است. دمای آب ۴۷ درجه سانتی گراد، رنگ آب مایل به سبز پسته ای و مزه آن کمی ترش می باشد. آنیون های موجود در آب شامل، بیکربنات، سولفات و کاتیون هایی مانند، سدیم، پتاسیم و منیزیم است. آب این چشمه در ردیف آب های بسیار گرم می باشد. خاصیت درمانی آب چشمه این است که برای دردهای مفصلی و عضلانی اثرات سودمندی دارد.
آدرس نقشه گوگل آب گرم ساری سو آدرس اینترنتی آب گرم ساری سو تفسیرهای آب گرم ساری سو

جاذبه تپه باستانی آناهیتا

0 نفر تپه باستانی آناهیتا را دوست دارند
 • تصویر تپه باستانی آناهیتا 0
این تپه در قسمت غربی شهر سرعین قرار دارد و قدمت آن به اواخر دوره قبل از میلاد می رسد. مردمان آن زمان، بر اساس اعتقادات خود معابد و آتشکده هایی برای خود می ساختند و وجود این معبد هم گواه همین امر است. تپه آناهیتا نشان دهنده اهمیت این منطقه در نزد ادیان مختلف و به خصوص زرتشتی می باشد. در بالای این تپه معبدی نیمه ویران واقع شده که سالیان بسیار محل عبادت و ریاضت موبدان زرتشتی بوده است. همچنین طبق اسناد تاریخی معبد، آسایشگاه تابستانی حکام ساسانی بوده است. در این معبد نشانه هایی از آثار مربوط به دوره های سلجوقی، ایلخانی، قراقویونلوها و آق قویونلوها وجود دارد.
آدرس نقشه گوگل تپه باستانی آناهیتاآدرس اینترنتی تپه باستانی آناهیتاتفسیرهای تپه باستانی آناهیتا

جاذبه غار باستانی کهل لر

0 نفر غار باستانی کهل لر را دوست دارند
 • تصویر غار باستانی کهل لر 0
در سمت غرب سرعین تپه ای طبیعی وجود دارد که در زیر این تپه، غاری با ورودی های متعدد قرار گرفته است. نام این غار، کهل لر می باشد. تعداد زیادی از ورودی های آن مسدود شده و تنها دو ورودی باز می باشد. غار با توجه به شکل ظاهری و موقعیت طبیعی خود، به طرز شگفت انگیزی دور از انظار عمومی در زیر تپه، در دل زمین واقع شده و فضای درونش وسیع و تو در تو می باشد. بر اساس مطالعات تاریخی، احتمال دارد این غار، یک پناهگاه زیرزمینی نظامی و یا محل مسکونی در ادوار پیشین بوده باشد.
آدرس نقشه گوگل غار باستانی کهل لرآدرس اینترنتی غار باستانی کهل لرتفسیرهای غار باستانی کهل لر

جاذبه روستای صخره ای گنزق

0 نفر روستای صخره ای گنزق را دوست دارند
 • تصویر روستای صخره ای گنزق 0
روستای گنزق در فاصله ی ۳ کیلومتری شرق سرعین قرار دارد. در حوالی دامنه ی جنوبی و شرق این روستا، خانه های صخره ای و زیرزمینی زیبا و شگفت انگیزی قرار دارد. این خانه ها به صورت اشکال مختلف کنده شده اند. اکثر ورودی خانه ها به موازات هم قرار گرفته و دارای درهای باریک با پلان های متفاوت هستند. برخی از آنها دارای نورگیر و روزنه استوانه ای و برخی دیگر حالت دایره ای و نامنظم دارند. داخل اکثر خانه ها نیم ستون هایی به عنوان پله ورودی، جاچراغی و طاقچه هایی قوس دار قرار دارد. در عملیات حفاری این منطقه، وجود سفال های خاکستری در محدوده داخلی این خانه ها، قدمت آنها را به دوره قبل از میلاد می رساند.
آدرس نقشه گوگل روستای صخره ای گنزقآدرس اینترنتی روستای صخره ای گنزقتفسیرهای روستای صخره ای گنزق

جاذبه روستای ییلاقی بیله درق

0 نفر روستای ییلاقی بیله درق را دوست دارند
 • تصویر روستای ییلاقی بیله درق 0
این روستای ییلاقی در شمال شهر سرعین قرار گرفته و چشمه های آب معدنی آن، در دامنه ی شمالی واقع شده است. آب و هوای روستا مطبوع و دلپذیر بوده و به سبب برخورداری از منابع طبیعی، مانند درختان با شکوه، چمنزارهای پر گل و کندوهای عسل به منطقه ای توریستی تبدیل شده است. همچنین این روستا محل های اقامتی، رستوران های سنتی و کافه های کوچک هم دارد. یکی از جاذبه های طبیعی روستا، آبشاری می باشد که از دامنه ی ارتفاعات سر چشمه می گیرد و اطرافش را چمنزاری بسیار زیبا در بر گرفته است. همچنین چندین غار کوچک در امتداد رودخانه ی اصلی روستا در صخره ها وجود دارد. در مجموع، نوع بافت منازل، امکانات موجود در روستا و پوشش گیاهی زیبا چهره باصفا و ییلاقی به آن داده است.
آدرس نقشه گوگل روستای ییلاقی بیله درقآدرس اینترنتی روستای ییلاقی بیله درقتفسیرهای روستای ییلاقی بیله درق

جاذبه آبشار گور گور

0 نفر آبشار گور گور را دوست دارند
 • تصویر آبشار گور گور 0
این آبشار سر چشمه ی آب معدنی بوده و در دامنه ی شمالی کوه سبلان واقع شده است. برای بازدید از آبشار، می توان تا مسیر دامنه ی کوه را با ماشین و ادامه راه پیاده امکان پذیر است. آبشار با دیگر عناصر زیبا و طبیعی مانند، یخچال های دائمی، چشمه های آب معدنی متعدد و چمنزارهای بدیع و زیبا گردشگران و مشتاقان طبیعت را به سوی خود جذب می کند. آب و هوای این منطقه ییلاقی و مفرح می باشد. برخورد آبشار با سنگ ها و سرازیر شدن آب به ارتفاعات پست، منظره بسیار زیبا را به وجود آورده که چشم هر بیننده ای را خیره می کند.
آدرس نقشه گوگل آبشار گور گورآدرس اینترنتی آبشار گور گورتفسیرهای آبشار گور گور

مقصد دمشق

0 نفر دمشق را دوست دارند
تصویر دمشق
جاذبه های گردشگری و توریستی سوریه دمشق : دمشق یا شهر یاسمن، پایتخت و مرکز مذهبی و اجتماعی سوریه است و در جنوب غربی این کشور واقع شده. شهر قدیمی دمشق توسط دیوارهای شهر احاطه شده است. از نظر جغرافیایی این شهر در تپه دامنه کوه شرقی قرار دارد و آب و هوای آن نیمه خشک است. دمشق کوچه هایی عربی با خانه هایی...

مقصد مشهد

0 نفر مشهد را دوست دارند
تصویر مشهد
جاذبه های گردشگری و توریستی ایران مشهد : مشهد شهری در شمال شرقی ایران و مرکز استان خراسان رضوی و دومین شهر پر جمعیت پس از تهران است . مشهد در زمان حکومت نادرشاه افشار به عنوان پایتخت ایران انتخاب شد . این شهرستان دارای آب و هوای معتدل و متغیر است . در این ناحیه رشته کوه های رفیع هزار مسجد و بینالود ...

مقصد کربلا

0 نفر کربلا را دوست دارند
تصویر کربلا
جاذبه های گردشگری و مذهبی عراق کربلا : کربلا در ۷۵ کیلومتری شمال غربی نجف و ۸۰ کیلومتری جنوب غربی بغداد قرار گرفته است. نزدیکترین شهر مهم عراق به کربلا شهر حله مرکز بابل است که در ۳۵ کیلومتری شرق کربلا قرار دارد. در داخل شهر، شاخه ای از رودخانه فرات به نام نهر حسینیه قرار دارد که سبب آبادانی و وجود ...

مقصد کیش

0 نفر کیش را دوست دارند
تصویر کیش
جاذبه های گردشگری و توریستی جزیره کیش : کیش در منطقه خلیج فارس قرار گرفته و به صورت بیضی شکل می باشد. این جزیره نسبتا مسطح بوده که مرکز آن بیشترین ارتفاع را داشته و با شیب ملایمی به سواحل آن ختم می شود. هوای کیش از ماه مهر تا فروردین، دارای گرمای ملایم و مطبوعی است. از ماه فروردین تا مهر، گرم وشرجی ...
تصویر آرم تور گالری
تور گالری، ضمن خیر مقدم و تشکر از جنابعالی برای بازدید از این سایت، لازم می داند بدینوسیله اطلاعات کوتاهی در ارتباط با فعالیت های خود برای آشنایی بیشتر شما تقدیم نماید.
 • با ما همراه باشید
 • Google+

 • Facebook

 • Twitter

 • Digg
صاحب امتیاز، طراح و گرافیست سایت محمد عاشوری، طراح و برنامه نویس سایت سیّد محمّد حسین می بودی
تمام حقوق برای صاحبان سایت محفوظ می باشد و کپی غیر مجاز از آن پیگرد قانونی دارد.
Valid XHTML 1.0 TransitionalValid CSS 3.0AddThis Social Bookmark ButtonFirefox 3