• 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

جاذبه های گردشگری و توریستی ارومیه

0 نفر ارومیه را دوست دارند
 • تصویر ارومیه 0
 • تصویر ارومیه 1
 • تصویر ارومیه 2
 • تصویر ارومیه 3
 • تصویر ارومیه 4
 • تصویر ارومیه 5
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
ارومیه یکی از شهرهای قدیمی ایران می باشد.در دوران پهلوی توسط رضا خان رضائیه نام گرفت و تا پایان حکومت پهلوی به این نام شناخته می شد.این شهر در جلگه وسیع و سرسبزی که اطراف آن تا کیلومترها پوشیده از باغات انگور و سیب و مزرعه می باشد، قرار دارد.این شهر به علت آب و هوای معتدل و داشتن مناظر زیبا، یکی از شهرهای توریستی کشور است.ارومیه تنوع مذهبی بسیاری دارد از جمله شیعه، سنی، یهودی، آشوری و ارمنی که در کنار هم به صورت مسالمت آمیز زندگی می کنند.مردم این شهر به زبان های ترکی، کردی، آشوری و ارمنی صحبت می کنند.از لحاظ کشاورزی باغات بی نظیری دارد و انگور و سیب این منطقه متنوع می باشد.
آدرس نقشه گوگل ارومیهآدرس اینترنتی ارومیهلیست هتل های ارومیهتفسیرهای ارومیه
نوع مقصد
تصویر نوع مقصد

جاذبه های مقصد

تصویر جاذبه های مقصد

جاذبه بنای سه گنبد

0 نفر بنای سه گنبد را دوست دارند
 • تصویر بنای سه گنبد 0
سه گنبد نام برجی در جنوب شرقی ارومیه،در سال ۵۸۰ ه.ق ساخته شده است.در داخل بنا سه کتیبه به خط کوفی وجود دارد که آن را از سنگ تراشیده اند. طبق نوشته این کتیبه، این بنا به دستور یکی از امرای سلجوقی به نام شیث قاطه المظفری ساخته شده و مربوط به قرن ششم ه.ق می باشد. سه گنبد شامل سکوی بلندی به شکل استوانه و مدور است. ساختمان آن دو طبقه و در چهار سمت آن، دریچه هایی وجود دارد. طبقه اول به نام سردابه خوانده می شود که دارای پوشش قوس دار است و از طبقه دوم جدا می شود. تزئینات سردر ورودی، به صورت قطعات سنگ و گچ با نقوش هندسی به رنگ خاکستری و لاجوردی است.
آدرس نقشه گوگل بنای سه گنبدآدرس اینترنتی بنای سه گنبدتفسیرهای بنای سه گنبد

جاذبه دریاچه ارومیه

0 نفر دریاچه ارومیه را دوست دارند
 • تصویر دریاچه ارومیه 0
این دریاچه که در گذشته چی چست یا کبودان نام داشته، بزرگترین و شورترین دریاچه دائمی ایران و یکی از دریاچه های فوق اشباع از نمک دنیا است که از این نظر به دریاچه بزرگ نمک آمریکا شباهت دارد. آب آن فوق العاده شور بوده و بیشتر از رودخانه های زرینه رود، سیمینه رود، باراندوز، شهرچای، نازلو و زولا تغذیه می شود. پارک ملی دریاچه پس از مرداب انزلی، از جالب ترین زیستگاه های طبیعی جانوران در ایران به شمار می رود. ۲۷ گونه پستاندار، ۲۱۲ گونه پرنده، ۴۱ گونه خزنده، ۷ گونه دوزیست، ۲۶ گونه ماهی در این دریاچه یافت می شود. نمک های سنگی و قندیلی ساحل دریاچه، به تنهایی کافی است تا نظر هر بیننده را به خود جلب نماید.
آدرس نقشه گوگل دریاچه ارومیهآدرس اینترنتی دریاچه ارومیهتفسیرهای دریاچه ارومیه

جاذبه دریاچه مارمیشو

0 نفر دریاچه مارمیشو را دوست دارند
 • تصویر دریاچه مارمیشو 0
این دریاچه زیبا که از ذوب شدن برف های کوهستان واقع در دره ای عمیق تامین می شود، در نزدیکی مرز ایران و ترکیه قرار دارد و زیستگاه انواع آبزیان از جمله: ماهی قزل آلا و پرندگان مهاجر مختلف بوده و محل بسیار مناسبی جهت گذراندن اوقات فراغت گردشگران می باشد. بنا بر روایتی دریاچه مارمیشو، نام خود را از رهبر مسیحیان ساکن منطقه به نام بنیامین مارمیشون گرفته که بعدها به مارمیشو معروف شد. در فصول بهار و تابستان از دیدنی ترین جاذبه های توریستی و گردشگری ارومیه می باشد.
آدرس نقشه گوگل دریاچه مارمیشوآدرس اینترنتی دریاچه مارمیشوتفسیرهای دریاچه مارمیشو

جاذبه دره قاسملو

0 نفر دره قاسملو را دوست دارند
 • تصویر دره قاسملو 0
این دره یکی از تفرجگاه های مهم شهرستان ارومیه می باشد که با وسعت زیاد و چشم اندازهای طبیعی خود همچنین چشمه هایی که در داخل باغ ها و دره ها است،زیبایی خاصی به این منطقه بکر بخشیده. مردم این منطقه همگی کرد بوده و به لهجه کرمانجی سخن می گویند. دکتر عبدالرحمن قاسملو فعال سیاسی و دبیر کل حزب دموکرات کردستان اهل روستای قاسملو بود.
آدرس نقشه گوگل دره قاسملوآدرس اینترنتی دره قاسملوتفسیرهای دره قاسملو

جاذبه مسجد جامع ارومیه

0 نفر مسجد جامع ارومیه را دوست دارند
 • تصویر مسجد جامع ارومیه 0
این مسجد از بناهای نیمه دوم سده هفتم ه.ق است. دارای صحن بزرگ و شبستان آجری وسیع است که قسمت اصلی آن با گنبدی بلند پوشیده شده است. محراب مسجد از نظر گچبری، از زیباترین آثار مغول بوده و به دست استاد عبدالمومن تبریزی گچبری شده است. مسجد با دو در ورودی که از صحن بزرگ آن منشعب می شود به بازار اصلی ارومیه راه دارد. از مهم ترین عوامل تزئینی به کار رفته در این بنا کتیبه های کوفی دور گنبد و گچبری محراب آن است. این اثر به شماره ۲۴۳ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
آدرس نقشه گوگل مسجد جامع ارومیهآدرس اینترنتی مسجد جامع ارومیهتفسیرهای مسجد جامع ارومیه

جاذبه یخچال دوقوز پله

0 نفر یخچال دوقوز پله را دوست دارند
 • تصویر یخچال دوقوز پله 0
این یخچال در محله ای قدیمی به نام عسگر خان و در کنار شهر کوچکی به نام دره شهر قرار دارد. با توجه به شکل ساختمان و نقشه این یخچال به نظر می رسد این بنا به دوره قاجار تعلق دارد. سقف آن از سنگ و آجر ساخته شده است. فضای داخلی آن انبار ذخیره یخ، سالن اصلی به علت تناسب خاص و کشیدگی ارتفاع آن و دقتی که در آجر چینی سقف به کار رفته، دارای شکوه و گیرایی جالب توجهی است. این یخچال هم اکنون به همت سازمان میراث فرهنگی استان به گالری تبدیل شده است.
آدرس نقشه گوگل یخچال دوقوز پلهآدرس اینترنتی یخچال دوقوز پلهتفسیرهای یخچال دوقوز پله

جاذبه پل شهید کلانتری

0 نفر پل شهید کلانتری را دوست دارند
 • تصویر پل شهید کلانتری 0
پل کلانتری از میان دریاچه ارومیه عبور کرده و دو استان آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی را به هم پیوند می دهد. طولانی ترین پل ساخته شده در ایران به طول هزار و هفتصد و نه متر می باشد. در ۲۷ آبانماه سال ۱۳۸۷ ه.ش به بهره برداری رسید. در صورت عبور از روی این پل فاصله ارومیه تا تهران برابر با ۷۸۰ کیلومتر خواهد بود. این پل نقش به سزایی در توسعه گردشگری و تبادلات فرهنگی، تجاری میان دو استان آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی دارد و باعث صرفه جویی در مصرف سوخت، استهلاک خودروها و کاهش تصادفات خودروها می شود.
آدرس نقشه گوگل پل شهید کلانتریآدرس اینترنتی پل شهید کلانتریتفسیرهای پل شهید کلانتری

جاذبه پارک ملی دریاچه ارومیه

0 نفر پارک ملی دریاچه ارومیه را دوست دارند
 • تصویر پارک ملی دریاچه ارومیه 0
این پارک بین استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی قرار دارد و جمعا دارای ۱۰۲ جزیره بزرگ و کوچک می باشد. پوشش گیاهی این پارک ملی عبارتند از: سرو کوهی، پسته وحشی، داغداغان، زالزالک، بادام کوهی، شیر خشت، آلبالو، آویشن، علف شور، کاکوتی، زنبق و شقایق است. پستاندارانی چون قوچ و میش ارمنی و گوزن زرد ایرانی در آن زندگی می کنند. پرندگانی شامل فلامینگو، پلیکان و کاکایی دارد. در کل این پارک جنگلی مهم ترین منطقه توریستی ارومیه بوده و دارای آب و هوایی بس دلپذیر می باشد.
آدرس نقشه گوگل پارک ملی دریاچه ارومیهآدرس اینترنتی پارک ملی دریاچه ارومیهتفسیرهای پارک ملی دریاچه ارومیه

جاذبه مجتمع تجاری، تفریحی باری

0 نفر مجتمع تجاری، تفریحی باری را دوست دارند
 • تصویر مجتمع تجاری، تفریحی باری 0
مجتمع گردشگری باری مجموعه ای اقامتی، درمانی، ورزشی، گردشگری، پذیرایی و فرهنگی است که در ساحل زیبا و کم نظیر دریاچه ارومیه بنا نهاده شده است. از نظر آب و هوا و مناظر طبیعی یکی از بی نظیرترین مناطق ایران می باشد. ایجاد مجموعه ایی منطبق بر استانداردهای جهانی و فراهم کردن فضایی مناسب و شایسته برای گردشگران داخلی و خارجی از دیگر اهداف ایجاد و احداث این مجموعه است. باری اولین و تنها طرح ملی عملی شده دهکده سلامت در کشور است و تا کنون بخش های بزرگی از آن به بهره برداری رسیده است.
آدرس نقشه گوگل مجتمع تجاری، تفریحی باریآدرس اینترنتی مجتمع تجاری، تفریحی باریتفسیرهای مجتمع تجاری، تفریحی باری

جاذبه پیست اسکی خوشاکو

0 نفر پیست اسکی خوشاکو را دوست دارند
 • تصویر پیست اسکی خوشاکو 0
این پیست یکی از کانون های مهم ورزش های زمستانی در شمال غرب کشور است. این پیست به سبب موقعیت مناسب جغرافیایی علاوه بر اینکه مکانی برای ورزش های زمستانی است، به عنوان یکی از جاذبه های توریستی ارومیه علاقه مندان را به سوی خود فرا می خواند. در این پیست هر ساله اسکی بازانی از خارج از کشور هم در آن به ورزش اسکی می پردازند. خوشاکو به دلیل وجود پوشش گیاهی مناسب قابلیت ایجاد اسکی روی چمن برای فصول گرم سال را نیز دارد.
آدرس نقشه گوگل پیست اسکی خوشاکوآدرس اینترنتی پیست اسکی خوشاکوتفسیرهای پیست اسکی خوشاکو

جاذبه کلیسای حضرت مریم (ننه مریم)

0 نفر کلیسای حضرت مریم (ننه مریم) را دوست دارند
 • تصویر کلیسای حضرت مریم (ننه مریم) 0
این کلیسا از قدیمی ترین و مهم ترین کلیساهای ارومیه می باشد. نام این کلیسا حضرت مریم است ولی به ننه مریم مشهور است. در مرکز شهر ارومیه و در خیابان خیام قرار دارد. بنای اولیه آن، مربوط به قرن اول میلادی است. کتیبه ای که در این کلیسا وجود دارد، تاریخ بنای آن به سال ۱۸۷۹ میلادی نسبت می دهد. کلیسا دارای صحن نسبتا بزرگی است و حیاط کلیسا بوسیله دو ورودی به خیابان راه می یابد. از نظر معماری بارها مرمت و بازسازی شده است.
آدرس نقشه گوگل کلیسای حضرت مریم (ننه مریم)آدرس اینترنتی کلیسای حضرت مریم (ننه مریم)تفسیرهای کلیسای حضرت مریم (ننه مریم)

جاذبه آبشار شلماش

0 نفر آبشار شلماش را دوست دارند
 • تصویر آبشار شلماش 0
این آبشار یکی از زیباترین و چشم نوازترین آبشارهاست که در روستای شلماش از توابع شهرستان ارومیه می باشد. از نظر آب و هوا گرم و معتدل و در فصول پاییز و زمستان سرد و خشک است و حتی گاهی در این فصلها، می توان قندیل های بلورین آبشار را مشاهده کرد. این آبشار در منطقه ای کوهستانی قرار دارد. از نظر پوشش گیاهی می توان به درختان کاج وحشی و سرو بلندش اشاره کرد و در اطراف آن باغات و مزارع کشاورزی وجود دارد.
آدرس نقشه گوگل آبشار شلماشآدرس اینترنتی آبشار شلماشتفسیرهای آبشار شلماش

جاذبه کاروانسرای ارومیه

0 نفر کاروانسرای ارومیه را دوست دارند
 • تصویر کاروانسرای ارومیه 0
این کاروانسرا در داخل شهر ارومیه قرار دارد. دیوارهای این بنا، از سنگ و طاق آن پوششی از آجر است. داخل آن حیاط وسیعی دارد، از اتاق های جداگانه ای که با یک در به هم راه دارند تشکیل شده و دارای حوض های زیبا و باشکوهی است. سقف اتاق های بزرگ آن قوسی شکل و درهایش به صورت هلالی است. این بنا دارای پایه های سنگی و با توجه به سبک معماری آن مربوط به دوره قاجار می باشد.
آدرس نقشه گوگل کاروانسرای ارومیهآدرس اینترنتی کاروانسرای ارومیهتفسیرهای کاروانسرای ارومیه

جاذبه تپه باستانی دالما

0 نفر تپه باستانی دالما را دوست دارند
 • تصویر تپه باستانی دالما 0
این تپه در جنوب غربی دریاچه ارومیه ودر نزدیکی روستای دالما قرار دارد. در این تپه شش لایه استقراری مشخص شده که تاریخ آنها مربوط به هزاره های پنجم و چهارم ه.ق می باشد. معماری تنها در لایه طبقاتی چهارم و پنجم تپه به دست آمد که به صورت یک حیاط ساخته شده بودند، در ساخت آنها از ملاط نازک گلی بهره گرفته شده بود. تمامی سفال های به دست آمده، دست ساز و اکثرا منقوش است. از دیگر آثار به دست آمده می توان به دسته هاون سنگی، سردوک های سفالی و اشیای استخوانی اشاره کرد.
آدرس نقشه گوگل تپه باستانی دالماآدرس اینترنتی تپه باستانی دالماتفسیرهای تپه باستانی دالما

جاذبه دره نازلو

0 نفر دره نازلو را دوست دارند
 • تصویر دره نازلو 0
نازلو یا نازی نام منطقه ای در ارومیه می باشد که بسیار سر سبز و خرم است. این منطقه به علت قرار گرفتن و نزدیکی با رودخانه نازلو، به این نام معروف شده است. رودخانه نازی یکی از پر آب ترین رودخانه های ارومیه است که به روی آن سدی درست کرده اند. این رودخانه دشت ارومیه را سیراب می کند. دره نازلو پوشیده شده از لاله های سرخ و زیبا که با رنگ خاص خود نظر هر بیننده ای را جلب می کند. مردم این منطقه همگی به زبان کردی صحبت می کنند. نازلو در کردی به معنی لوس و دلفریب می باشد.
آدرس نقشه گوگل دره نازلوآدرس اینترنتی دره نازلوتفسیرهای دره نازلو

جاذبه لجن های شفا بخش ارومیه (سواحل لجنی)

0 نفر لجن های شفا بخش ارومیه (سواحل لجنی) را دوست دارند
 • تصویر لجن های شفا بخش ارومیه (سواحل لجنی) 0
ساحلی در ارومیه به این نام وجود دارد که عده ای فارغ از دغدغه های روزمره خود، تا گردن در لجن دراز می کشند تا لجن این دریاچه کمی از دردهای جسمی آنها بکاهد. نام دریاچه لجن ارومیه با گردشگری سلامت پیوند خورده است. قسمت اعظمی از سواحل دریاچه پوشیده از لجن است اما وجود اسکله و امکانات مورد نیاز مسافران باعث رونق لجن درمانی در این شهرستان شده است. خواص درمانی این ناحیه بهترین روش جهت جلوگیری از انواع بیماری های استخوانی و مفاصلی و پوستی می باشد.
آدرس نقشه گوگل لجن های شفا بخش ارومیه (سواحل لجنی)آدرس اینترنتی لجن های شفا بخش ارومیه (سواحل لجنی)تفسیرهای لجن های شفا بخش ارومیه (سواحل لجنی)

جاذبه بازار قدیمی ارومیه

0 نفر بازار قدیمی ارومیه را دوست دارند
 • تصویر بازار قدیمی ارومیه 0
این بازار، در بافتی قدیمی و در جنوب شرقی شهر قرار دارد که البته همراه با تغییر شیوه زندگی، دستخوش تغییرات زیادی شده است. قدیمی ترین بخش های باقی مانده آن، به دوره صفویه تعلق دارد به ویژه حمام های آن که مربوط به دوره زندیه و قاجار می باشد. در این بازار هر راسته و بخشی از سبک و شکل خاص دوره خود پیروی کرده است. علی رغم تنوع شکل طاق ها، چشمه و گنبدها مجموعه بازار، از سادگی ویژه ای برخوردار است. به عبارت دیگر، هیچ نوع کاشی کاری، گچ بری و سنگ کاری در آن دیده نمی شود.
آدرس نقشه گوگل بازار قدیمی ارومیهآدرس اینترنتی بازار قدیمی ارومیهتفسیرهای بازار قدیمی ارومیه

مقصد دمشق

0 نفر دمشق را دوست دارند
تصویر دمشق
جاذبه های گردشگری و توریستی سوریه دمشق : دمشق یا شهر یاسمن، پایتخت و مرکز مذهبی و اجتماعی سوریه است و در جنوب غربی این کشور واقع شده. شهر قدیمی دمشق توسط دیوارهای شهر احاطه شده است. از نظر جغرافیایی این شهر در تپه دامنه کوه شرقی قرار دارد و آب و هوای آن نیمه خشک است. دمشق کوچه هایی عربی با خانه هایی...

مقصد مشهد

0 نفر مشهد را دوست دارند
تصویر مشهد
جاذبه های گردشگری و توریستی ایران مشهد : مشهد شهری در شمال شرقی ایران و مرکز استان خراسان رضوی و دومین شهر پر جمعیت پس از تهران است . مشهد در زمان حکومت نادرشاه افشار به عنوان پایتخت ایران انتخاب شد . این شهرستان دارای آب و هوای معتدل و متغیر است . در این ناحیه رشته کوه های رفیع هزار مسجد و بینالود ...

مقصد کربلا

0 نفر کربلا را دوست دارند
تصویر کربلا
جاذبه های گردشگری و مذهبی عراق کربلا : کربلا در ۷۵ کیلومتری شمال غربی نجف و ۸۰ کیلومتری جنوب غربی بغداد قرار گرفته است. نزدیکترین شهر مهم عراق به کربلا شهر حله مرکز بابل است که در ۳۵ کیلومتری شرق کربلا قرار دارد. در داخل شهر، شاخه ای از رودخانه فرات به نام نهر حسینیه قرار دارد که سبب آبادانی و وجود ...

مقصد کیش

0 نفر کیش را دوست دارند
تصویر کیش
جاذبه های گردشگری و توریستی جزیره کیش : کیش در منطقه خلیج فارس قرار گرفته و به صورت بیضی شکل می باشد. این جزیره نسبتا مسطح بوده که مرکز آن بیشترین ارتفاع را داشته و با شیب ملایمی به سواحل آن ختم می شود. هوای کیش از ماه مهر تا فروردین، دارای گرمای ملایم و مطبوعی است. از ماه فروردین تا مهر، گرم وشرجی ...
تصویر آرم تور گالری
تور گالری، ضمن خیر مقدم و تشکر از جنابعالی برای بازدید از این سایت، لازم می داند بدینوسیله اطلاعات کوتاهی در ارتباط با فعالیت های خود برای آشنایی بیشتر شما تقدیم نماید.
 • با ما همراه باشید
 • Google+

 • Facebook

 • Twitter

 • Digg
صاحب امتیاز، طراح و گرافیست سایت محمد عاشوری، طراح و برنامه نویس سایت سیّد محمّد حسین می بودی
تمام حقوق برای صاحبان سایت محفوظ می باشد و کپی غیر مجاز از آن پیگرد قانونی دارد.
Valid XHTML 1.0 TransitionalValid CSS 3.0AddThis Social Bookmark ButtonFirefox 3