• 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

جاذبه های گردشگری و توریستی جزیره هرمز

0 نفر جزیره هرمز را دوست دارند
 • تصویر جزیره هرمز 0
 • تصویر جزیره هرمز 1
 • تصویر جزیره هرمز 2
 • تصویر جزیره هرمز 3
 • تصویر جزیره هرمز 4
 • تصویر جزیره هرمز 5
 • تصویر جزیره هرمز 6
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
جاذبه های گردشگری و توریستی ایران جزیره هرمز : جزیره هرمز در دهانه خلیج فارس یا تنگه هرمز قرار گرفته و آب و هوایی گرم و مرطوب دارد. در تابستان گرم و شرجی و زمستان معتدل است. این جزیره از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و گنبد نمکی هرمز در جهان معروف می باشد. معدن خاک سرخ که ارزش اقتصادی بالایی دارد، در این جزیره است که از آن برای تولید لوازم آرایشی، پودرهای میکرونیزه صنعتی و نوار کاست استفاده می کنند. هرمز مهم ترین زیستگاه ماهی های آب شور و میگو می باشد که صید و صیادی اصلی ترین شغل اهالی منطقه را تشکیل می دهد. کشاورزی در این جزیره انجام نمی گیرد. اما قالی بافی و دیگر صنایع دستی یکی دیگر از مشاغل مردم به حساب می آید. به دلیل وجود کانی ها و سنگ های زیبا، لقب موزه شناسی طبیعت را زمین شناسان بر روی این جزیره نهاده اند. آب سنگ های مرجانی، سواحل صخره ای، پوشش گیاهان بومی و حیاط وحش از دیگر ویژگی های طبیعتی هرمز می باشد.
آدرس نقشه گوگل جزیره هرمزآدرس اینترنتی جزیره هرمزلیست هتل های جزیره هرمزتفسیرهای جزیره هرمز
نوع مقصد
تصویر نوع مقصد

جاذبه های مقصد

تصویر جاذبه های مقصد

جاذبه خاک قرمز فرش هرمز

0 نفر خاک قرمز فرش هرمز را دوست دارند
 • تصویر خاک قرمز فرش هرمز 0
خاک یکی از دیدنی های جزیره هرمز می باشد. زیرا که این جزیره به ساحل های رنگین و خاک رنگی اش معروف است. ساحلش به رنگ طلایی و نقره ای بوده و گردشگران و جهانگردان بسیاری را به سوی خود جلب می کند. صخره نمکی و نمک هایی که هنگام بارندگی با ترکیبی از رنگ های سپید، سرخ و طلایی حالت خاصی به خود می گیرند بسیار دیدنی می باشند. بسیاری که نقش هنر در ذهن دارند، در مناسبت های مختلف بر ساحل این جزیره گرد هم می آیند و فرشی از خاک با طرح های زیبا ترسیم می کنند. حدود ۳ سال است که هرمز با استفاده از خاک های رنگارنگ فرش می شود و هنرمندان نقش های گوناگونی بر دل زمین می زنند.
آدرس نقشه گوگل خاک قرمز فرش هرمزآدرس اینترنتی خاک قرمز فرش هرمزتفسیرهای خاک قرمز فرش هرمز

جاذبه قلعه پرتغالی ها

0 نفر قلعه پرتغالی ها را دوست دارند
 • تصویر قلعه پرتغالی ها 0
این قلعه در بخش مرکزی هرمز می باشد و مهم ترین اثر باقی مانده از دوره تسلط پرتغالی ها در جزیره است. البته قلعه پرتغالی ها در بسیاری از جزایر جنوبی ایران مشاهده می شود که به دوران حاکمیت پرتغالی ها در منطقه جنوبی ایران بر می گردد که جزیره هرمز نیز از این اصل مستثنی نبوده و به دلیل اینکه این جزیره در میان خلیج فارس قرار گرفته، اشغالگران توجه و اهمیت بیشتری به این منطقه می دادند. امروزه بقایای به جا مانده قلعه، یک اثر تاریخی درهرمز می باشد که اگر خط ساحلی جزیره را دور بزنیم از جلوی قلعه عبور خواهیم کرد.
آدرس نقشه گوگل قلعه پرتغالی هاآدرس اینترنتی قلعه پرتغالی هاتفسیرهای قلعه پرتغالی ها

جاذبه سواحل گوناگون

0 نفر سواحل گوناگون را دوست دارند
 • تصویر سواحل گوناگون 0
سواحل رنگی هرمز که هر یک رنگ خاص خود را دارد، نمونه ای از شاهکار طبیعت می باشد که از کوه های رنگی اش آغاز و در ساحل زیبایش به اوج می رسد. این سواحل تنوعی کم نظیر دارند به طوری که هر کدام به تنهایی می تواند با زیبایی خویش آدمی را مبهوت کنند. به طور مثال ساحل ماسه ای که در شمال شرقی جزیره قرار دارد دارای اشکال مختلفی است که مدام در حال تغییر شکل می باشد. در قسمت نیمه ی جنوبی جزیره، ساحل دیگری واقع شده که بیشتر صخره ای می باشد و از صخره های کم ارتفاع و حفره های متنوع کوچک تشکیل شده است. ساحل دیگر هرمز به ساحل نقره ای معروف است چراکه این ناحیه به گونه ای می باشد که ظاهری نقره فام دارد که بسیار زیبا می باشد.
آدرس نقشه گوگل سواحل گوناگونآدرس اینترنتی سواحل گوناگونتفسیرهای سواحل گوناگون

جاذبه ساحل معروف سرخ

0 نفر ساحل معروف سرخ را دوست دارند
 • تصویر ساحل معروف سرخ 0
ساحل این قسمت از جزیره به رنگ سرخ بوده که به ساحل سرخ معروف است. آبی که از دریا به طرف ساحل می آید، به سرخی آن می نشیند و آن را رنگین می کند. این عمل دریا، خاک سرخ ساحل را به هر طرف می کشاند که این خود یکی دیگر از عجایب این جزیره می باشد. حدود هفتاد درصد خاک سرخ این منطقه، اکسید آهن دارد. معدن خاک سرخ هرمز را جزء معادن بزرگ جهان می شناسند. چرا که ذخیره احتمالی اش حدود ۵۰ هزار تن است و حداقل استخراج آن سالیانه می تواند دو هزار تن باشد. همچنین این خاک سرخ قابل خوردن است. به گونه ای که در ادویه بومی کاربرد دارد و بانوان جزیره از آن برای طعم غذا بهره می گیرند.
آدرس نقشه گوگل ساحل معروف سرخ آدرس اینترنتی ساحل معروف سرخ تفسیرهای ساحل معروف سرخ

جاذبه اسکله یا گمرک هرمز

0 نفر اسکله یا گمرک هرمز را دوست دارند
 • تصویر اسکله یا گمرک هرمز 0
اسکله هرمز بیانگر رونق تجارت این جزیره از گذشته تا به امروز بوده است. بازار کالای هرمز در گذشته چنین بوده که تجار مختلفی در آن مسلمان یا غیر مسلمان اقامت داشتند و همگی این جزیره را محل رفت و آمد خود برای تجارت قرار داده و به تجارت کالاهایی چون ادویه، فرش ایرانی، پارچه های ابریشمی و اسب های اصیل می پرداختند. اسب های اصیل ایرانی که برای هند پرورش می دادند و روانه ی این کشور برای تجارت می کردند و مروارید اصل سنگ های قیمتی را به هرمز می آوردند. امروزه هم کشتیهایی در این جزیره پهلو می گیرند تا کالاهایی را وارد یا حمل کنند.
آدرس نقشه گوگل اسکله یا گمرک هرمزآدرس اینترنتی اسکله یا گمرک هرمزتفسیرهای اسکله یا گمرک هرمز

جاذبه حفره های ساحل صخره ای

0 نفر حفره های ساحل صخره ای را دوست دارند
 • تصویر حفره های ساحل صخره ای 0
نیمه ی جنوبی هرمز که بیشتر صخره های کم ارتفاع در آن دیده می شود، حفره های متنوع کوچک یا بزرگی دارد که بر اثر فرسایش، محل زندگی گیاهان خودرو شده و آب در آنها جمع می شود. همچنین فرو رفتگی های نسبتا بزرگی در صخره ها دیده می شود که بر اثر برخورد امواج دریا به وجود آمده که به پرتاب ساحلی معروف هستند. این فرو رفتگی ها در پایین صخره ها ایجاد شده و به مرور زمان بزرگ تر می شود.
آدرس نقشه گوگل حفره های ساحل صخره ایآدرس اینترنتی حفره های ساحل صخره ایتفسیرهای حفره های ساحل صخره ای

جاذبه صخره های نمکی

0 نفر صخره های نمکی را دوست دارند
 • تصویر صخره های نمکی 0
کوه های بلند که ۶۹ درصد از هرمز را تشکیل می دهد با نقش های گوناگون نمک، به گنبد نمکی معروف هستند. این سنگ های نمک خواص فیزیکی دارندو تحقیقات زمین شناسی سنگ نمک هرمز را سنگی می داند که واجد خصوصیت پلاستیکی است. این خصوصیت قدرت انعطاف سنگ را بالا می برد و این توانایی منجر به پدید آمدن منظره هایی از نمک در ارتفاعات می شود. ارتفاعات این ناحیه پوشش گیاهی فقیری دارد و تا دور دست ها فقط صخره ها و تخته سنگ های بزرگ دیده می شود. سنگ های رنگی که هر کدام نام و مشخصه خود را دارند. به طور مثال، سنگ نمک، نمک سنگ لاشه ، نمک آبی و کان سار خاک سرخ.
آدرس نقشه گوگل صخره های نمکیآدرس اینترنتی صخره های نمکیتفسیرهای صخره های نمکی

جاذبه دشت آهوان و ساحل پرندگان

0 نفر دشت آهوان و ساحل پرندگان را دوست دارند
 • تصویر دشت آهوان و ساحل پرندگان 0
در جزیره هرمز آهوان در میان دشت کوچکی می دوند و به هر سو می روند و این در حالی است که اهالی و بومیان جزیره رفتار مناسبی با آنها دارند و کسی به آنها آسیب نمی رساند. آنها آزادانه در هرمز زندگی می کنند. گونه ی پرندگان و حیوانات دریایی پیرامون ساحل هرمز متنوع است. پرندگان دریایی گوناگون، دلفین ها، لاک پشت ها، جنگل های مانگرو بخشی از جذابیت این جزیره می باشد که در آن وجود دارد. وقتی با قایق تفریحی روی دریای هرمز حرکت می کنیم، دلفین های بازیگوش را می بینیم که در اطراف قایق مدام در حال شیرجه زدن هستند و بازی می کنند.
آدرس نقشه گوگل دشت آهوان و ساحل پرندگانآدرس اینترنتی دشت آهوان و ساحل پرندگانتفسیرهای دشت آهوان و ساحل پرندگان

مقصد دمشق

0 نفر دمشق را دوست دارند
تصویر دمشق
جاذبه های گردشگری و توریستی سوریه دمشق : دمشق یا شهر یاسمن، پایتخت و مرکز مذهبی و اجتماعی سوریه است و در جنوب غربی این کشور واقع شده. شهر قدیمی دمشق توسط دیوارهای شهر احاطه شده است. از نظر جغرافیایی این شهر در تپه دامنه کوه شرقی قرار دارد و آب و هوای آن نیمه خشک است. دمشق کوچه هایی عربی با خانه هایی...

مقصد مشهد

0 نفر مشهد را دوست دارند
تصویر مشهد
جاذبه های گردشگری و توریستی ایران مشهد : مشهد شهری در شمال شرقی ایران و مرکز استان خراسان رضوی و دومین شهر پر جمعیت پس از تهران است . مشهد در زمان حکومت نادرشاه افشار به عنوان پایتخت ایران انتخاب شد . این شهرستان دارای آب و هوای معتدل و متغیر است . در این ناحیه رشته کوه های رفیع هزار مسجد و بینالود ...

مقصد کربلا

0 نفر کربلا را دوست دارند
تصویر کربلا
جاذبه های گردشگری و مذهبی عراق کربلا : کربلا در ۷۵ کیلومتری شمال غربی نجف و ۸۰ کیلومتری جنوب غربی بغداد قرار گرفته است. نزدیکترین شهر مهم عراق به کربلا شهر حله مرکز بابل است که در ۳۵ کیلومتری شرق کربلا قرار دارد. در داخل شهر، شاخه ای از رودخانه فرات به نام نهر حسینیه قرار دارد که سبب آبادانی و وجود ...

مقصد کیش

0 نفر کیش را دوست دارند
تصویر کیش
جاذبه های گردشگری و توریستی جزیره کیش : کیش در منطقه خلیج فارس قرار گرفته و به صورت بیضی شکل می باشد. این جزیره نسبتا مسطح بوده که مرکز آن بیشترین ارتفاع را داشته و با شیب ملایمی به سواحل آن ختم می شود. هوای کیش از ماه مهر تا فروردین، دارای گرمای ملایم و مطبوعی است. از ماه فروردین تا مهر، گرم وشرجی ...
تصویر آرم تور گالری
تور گالری، ضمن خیر مقدم و تشکر از جنابعالی برای بازدید از این سایت، لازم می داند بدینوسیله اطلاعات کوتاهی در ارتباط با فعالیت های خود برای آشنایی بیشتر شما تقدیم نماید.
 • با ما همراه باشید
 • Google+

 • Facebook

 • Twitter

 • Digg
صاحب امتیاز، طراح و گرافیست سایت محمد عاشوری، طراح و برنامه نویس سایت سیّد محمّد حسین می بودی
تمام حقوق برای صاحبان سایت محفوظ می باشد و کپی غیر مجاز از آن پیگرد قانونی دارد.
Valid XHTML 1.0 TransitionalValid CSS 3.0AddThis Social Bookmark ButtonFirefox 3