• 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

جاذبه های گردشگری و توریستی جزیره قشم

0 نفر جزیره قشم را دوست دارند
 • تصویر جزیره قشم 0
 • تصویر جزیره قشم 1
 • تصویر جزیره قشم 2
 • تصویر جزیره قشم 3
 • تصویر جزیره قشم 4
 • تصویر جزیره قشم 5
 • تصویر جزیره قشم 6
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
جاذبه های گردشگری و توریستی ایران جزیره قشم : قشم بزرگترین جزیره پهناور ایران می باشد که در استان هرمزگان قرار دارد. این جزیره در امتداد ساحل، از غرب به شرق کشیده شده و تنگه هرمز را به دو بخش شمالی باریک و کم عمق و جنوبی عمیق و نسبتا پهن تقسیم می کند. آب و هوای قشم گرم و خشک بوده و گرم ترین ماه سال ازتیر تا شهریور و سردترین ماه دی و بهمن می باشد. پوشش گیاهی این جزیره، گونه ای از مانگرو بوده و بیشتر گیاهان منطقه به صورت درختچه های نیم بیابانی کوتاه قد است. حیات جانوری قشم شامل پستانداران مانند خفاش میوه خوار، مهره داران مانند شاهین کبود، خزندگان مانند مار است. کشاورزی در این جزیره به دلیل کمی بارندگی، محدود می باشد و به صورت دیم انجام می گیرد. معادن گوناگونی چون خاک سرخ، گاز، سنگ آهن و نمک قسمتی از مشاغل جزیره نشینان را تامین می کند. زبان و گویش مردم، آمیخته ای از فارسی و بندری و محلی قشمی است. انتخاب قشم به عنوان پایگاه اصلی توسعه منطقه آزاد تجاری – صنعتی نیز بر اهمیت این جزیره افزوده است.
آدرس نقشه گوگل جزیره قشمآدرس اینترنتی جزیره قشملیست هتل های جزیره قشمتفسیرهای جزیره قشم
نوع مقصد
تصویر نوع مقصد

جاذبه های مقصد

تصویر جاذبه های مقصد

جاذبه جنگل دریایی حرا

0 نفر جنگل دریایی حرا را دوست دارند
 • تصویر جنگل دریایی حرا 0
جنگل های حرا یکی از عجیب ترین عناصر طبیعی هستند. در این جنگل درختانی در ناحیه جذر و مدی زیست می کنند و از آب شور بهره می گیرند. عجیب تر اینکه بخش اعظم آنها، در آب شور فرو رفته اند ولی باز هم به حیات خود ادامه می دهند. این جنگل بیشتر از درختانی تشکیل شده است که حرا نام دارند. حرا گونه ای درخت مانگرو می باشد که در زبان لاتین به نام ابوعلی سینا نامگذاری شده است. هنگام بالا آمدن آب دریا، جنگل حالت شناور می شود و با فروکش کردن آب دریا، مناطق خشک نمایان می شود. این جنگل از بندر لافت تا روستای طبل کشیده شده. امکان سفر دریایی در بین درختان حرا و دیدن بیش از ۱۰۰ گونه از پرندگان بومی و مهاجر، بسیار لذت بخش است.
آدرس نقشه گوگل جنگل دریایی حراآدرس اینترنتی جنگل دریایی حراتفسیرهای جنگل دریایی حرا

جاذبه دره ستارگان

0 نفر دره ستارگان را دوست دارند
 • تصویر دره ستارگان 0
این دره که بر اثر فرسایش خاک، سنگ و ماسه ناشی از باد و باران و رگبارها به وجود آمده، شاهکار کم نظیر طبیعت در جزیره زیبای قشم است. علت نامگذاری دره به ستارگان، این بوده که اهالی محل عقیده دارند ستاره ای از آسمان در این دره افتاده و اشکال عجیبی را از خاک و سنگ پدید آورده است. ویژگی های دره ستاره ها باعث شد، این دره به عنوان بخشی از ژئو پارک آثار طبیعی در سازمان یونسکو به ثبت برسد. مخروط های نوک تیز، ستون ها وتیغه ها که در اثر فرسایش باد و باران پدید آمده اند، در این دره مشاهده می شوند. دره ستاره ها در شب های مهتابی جاذبه خاصی دارد چراکه آسمان و ستاره ها با نزدیکی زیادی به زمین احساس می شوند. در این دره راه های تنگ و باریک و گاهی پهن و وسیع دیده می شود. همچنین شکاف های بزرگ و کوچکی که چنین تصور می شود، موجودی در دل آنها زندگی می کند. برای همین مردم روستای نزدیک دره، عقیده دارند اشباح و اجنه در آن رفت و آمد دارند.
آدرس نقشه گوگل دره ستارگانآدرس اینترنتی دره ستارگانتفسیرهای دره ستارگان

جاذبه قلعه پرتغالی ها

0 نفر قلعه پرتغالی ها را دوست دارند
 • تصویر قلعه پرتغالی ها 0
این قلعه در سال ۱۵۰۷ میلادی توسط دریانورد پرتغالی به نام آلفونسو آلبرکوک در جزیره قشم احداث گردید. قلعه از سنگ های آهکی و گچی با ملاط ساروج محلی ساخته شده و در طی یک قرن چندین بار مرمت شده است. چهار برج در چهار گوشه بنا و باروهایی بلند دارد که توپ و منجیق ها بر روی پهنای آن مستقر می شده اند. این قلعه بیشتر محل نگهداری مهمات و اسلحه بوده و در مواقع اضطراری، به دیگر قلعه ها کمک می رسانده است. در سال ۱۳۸۷ در پی حفاری های شرکت برق، تونل قدیمی متصل به قلعه پرتغالی ها کشف شد که راه فرار فرماندهان و نیروهای نظامی پرتغالی بوده است. تونل مذکور از قلعه پرتغالی ها تا غارهای خربس در جنوب شهر قشم نیز ادامه دارد.
آدرس نقشه گوگل قلعه پرتغالی هاآدرس اینترنتی قلعه پرتغالی هاتفسیرهای قلعه پرتغالی ها

جاذبه غارهای خربس

0 نفر غارهای خربس را دوست دارند
 • تصویر غارهای خربس 0
این غارها که از پدیده های کهن زمین به شمار می روند، همراه با دیگر کوه ها و چین خوردگی های رشته کوه زاگرس هستند که در هزاره های گذشته از زیر آب سر برآورده اند. غارهای خربس که ساختار خود را همچنان حفظ کرده اند، از درون با دهلیزها، تالارها، اتاق های متعدد و چشمه ها، ماًمن مردمانی از دوره های کهن بودند. ساختار تو در توی غارها و قرار گرفتن آن بر بلندی کوه، این عقیده را در بین مردم به وجود آورده که اینجا نیایشگاه مهر و محلی برای ستودن الهه میترا بوده است. این غارها مجموعه ای از حفره هایی هستند که با راهروهای باریک به هم راه دارند و در شاهراه اصلی دو تاقچه کوچک جهت جا چراغی نیز دیده می شود. امروزه این غارها محل زندگی خفاش دم موشی است که بیشتر در زاویه تاریک زندگی می کند. همچنین یک جفت عقاب که در ارتفاعات بالای غار لانه دارند.
آدرس نقشه گوگل غارهای خربسآدرس اینترنتی غارهای خربستفسیرهای غارهای خربس

جاذبه چاه های لافت یا طلا

0 نفر چاه های لافت یا طلا را دوست دارند
 • تصویر چاه های لافت یا طلا 0
این چاه ها در جنوب شرقی بافت قدیم شهر و در یک گودال سنگی حفر شده اند. به روایت اهالی لافت، تعداد چاه ها در گذشته ۳۶۵ عدد بوده و مردم هر روز سر یکی از این چاه ها را باز نموده و از آب آنها استفاده می کردند. علت نامگذاری چاه ها به طلا، ارزش و اهمیت آب شیرینی بوده که به دلیل کمبود آب ارزش طلا داشته است. عمق چاه ها ۳ تا ۶ متر می باشد. بزرگان لافت احداث این چاه ها را به خواجه کریم یکی از اهالی آن زمان لافت نسبت می دهند. در حال حاضر اکثر این چاه ها، از گل و لای پر شده و حدود ۶۰ عدد از آنها قابل استفاده هستند. ۳۰ عدد از چاه ها طی ۲ سال اخیر، مجددا از زیر خاک بیرون آورده شده اند.
آدرس نقشه گوگل چاه های لافت یا طلاآدرس اینترنتی چاه های لافت یا طلاتفسیرهای چاه های لافت یا طلا

جاذبه درخت انجیر معابد

0 نفر درخت انجیر معابد را دوست دارند
 • تصویر درخت انجیر معابد 0
درخت انجیر معابد یا لور معروفترین درخت جزیره است. پوست کهنسال، برگها و ریشه هایش که از بدنه آن آویزان هستند، این درخت را از سایر درختان دیگر متمایز می سازد. درخت لور ریشه هایش طوری رشد می کند که مانند چتری بر روی زمین سایه می افکند و ممکن است تا چند صد سال عمر کند. برگهایش همیشه سبز بوده و یکی از رستنی های شگفت انگیز جزیره قشم می باشد. این درخت تاجی بسیار بزرگ دارد و میوه رسیده نارنجی رنگ آن مطبوع و خوراکی است. همچنین ریشه های متعدد بسیاری دارد که زیبایی خاصی به درخت بخشیده است.
آدرس نقشه گوگل درخت انجیر معابدآدرس اینترنتی درخت انجیر معابدتفسیرهای درخت انجیر معابد

جاذبه مسجد جامع قشم

0 نفر مسجد جامع قشم را دوست دارند
 • تصویر مسجد جامع قشم 0
مسجد جامع در شهر قشم و در بخش مرکزی شهرستان قرار دارد. این مسجد یکی از بزرگترین و قدیمی ترین مساجد قشم است. بنا بر تحقیق محققین، مسجد از آثار صوغیه همسر حاکم وقت آن زمان بوده و در سال ۱۲۰۲ ه.ق ساخته شده است. طرح شبستان مسجد، مستطیلی شکل بوده و در وسط آن در دو ردیف، ۱۶ ستون تعبیه شده است. داخل مسجد طویل بوده و محراب و منبر آن، در وسط دیوار قرار دارد. پوشش سقف به کمک دیوارهای دو طرف و قوس های تیره دار بر روی ستون های ۱۶ گانه استوار شده است. این مسجد چندین بار مرمت و بازسازی شده و در حال حاضر نیز در آن به طور مرتب در روزهای جمعه نماز و در اعیاد مذهبی جشن های مذهبی برگزار می شود.
آدرس نقشه گوگل مسجد جامع قشم آدرس اینترنتی مسجد جامع قشم تفسیرهای مسجد جامع قشم

جاذبه مسجد قبا

0 نفر مسجد قبا را دوست دارند
 • تصویر مسجد قبا 0
از جمله مسجد های مشهور قشم که در روستای هلر واقع شده، مسجد قبا می باشد. معماری استثنایی، رنگ ها، طرح و نقشه این مسجد سبب شده که همچون نگینی در جنوب ایران بدرخشد. گنبدهای هم اندازه در تناسب با نقشه و طرح که با مجموعه بنای اصلی هماهنگ شده اند، شکوه فزاینده ای به مسجد بخشیده و معنویت آن را دو چندان می کند. ساختمان اصلی به کمک اختلاف سطح، از شالوده بنا و فضای پیرامون فاصله گرفته. در سطح زیرین حیاط ، برکه آبی وجود دارد که در فضای داخلی آن کرسی های چوبی برای وضو گرفتن در نظر گرفته شده تا نمازگزاران ضمن وضو گرفتن از فضای روحانی حیاط هم لذت ببرند.
آدرس نقشه گوگل مسجد قباآدرس اینترنتی مسجد قباتفسیرهای مسجد قبا

جاذبه مسجد و بقعه شیخ برخ

0 نفر مسجد و بقعه شیخ برخ را دوست دارند
 • تصویر مسجد و بقعه شیخ برخ 0
اولین مسجدی که در قشم ساخته شد به همت زاهدی با ایمان به نام سید خواجه برخ مشهور به پیر تم بوده است. بنای این مسجد به دوران اوایل قرن دوم ه.ق می رسد. روایتی دلنشین درباره مسجد نقل شده که می گویند، در اثر زلزله ای ویرانگر اکثر بناها با خاک یکسان شدند از جمله عبادتگاه زاهد مشهور شیخ برخ. بعدها کشتی بانی که از آفریقا آمده بود در دریا دچار طوفان می شود و پیش خود نذر می کند که اگر جان سالم به در ببرد، مسجد شیخ برخ را بازسازی کند. طوفان کشتی او را نزدیک روستا به گل می نشاند و او از چوب های دکل کشتی، مسجد را بازسازی می کند و بر ورودی آن به خط نسج خام نام شیخ و تاریخ تجدید بنا را حک می کند. در گوشه همین مسجد، بقعه شیخ وجود دارد. قاب تخته یکی از لنگه های در مسجد در موزه ملی میراث فرهنگی ایران باستان قرار دارد.
آدرس نقشه گوگل مسجد و بقعه شیخ برخآدرس اینترنتی مسجد و بقعه شیخ برختفسیرهای مسجد و بقعه شیخ برخ

جاذبه غار نمک یا نمکدان

0 نفر غار نمک یا نمکدان را دوست دارند
 • تصویر غار نمک یا نمکدان 0
در بخش جنوبی قشم، غارهای نمکی بسیار زیبا و شگفت انگیزی وجود دارد. شکل این غار به صورت یک کمان کاملا خمیده است که تا ژرفای ۲۰ متری آن، با نور روز روشنایی دارد. دیواره ورودی غار تشکیل شده از نمک و لایه های مختلفی از کانی های آهن دار مانند، هماتیت. همچنین استلاکتیت ها و به ندرت استلاگمیت های نمکی، از اولین پیچش غار قابل مشاهده هستند و به تدریج افزایش می یابند. از نیمه ی غار تا انتها را کف پوشی از کریستال های نمک فرا گرفته و ستون های کوچکی را پدید آورده اند. تحقیقاتی که اخیرا بر روی فضای غار انجام شده نشان می دهد که این غار دارای قابلیت ویژه ای بوده که باقی ماندن و تنفس در آن، می تواند به بهبود بیماران مبتلا به آسم و ناراحتی های تنفسی کمک کند. همچنین به عنوان دومین غار نمک جهان محسوب می شود.
آدرس نقشه گوگل غار نمک یا نمکدانآدرس اینترنتی غار نمک یا نمکدانتفسیرهای غار نمک یا نمکدان

جاذبه تنگه چاهکوه

0 نفر تنگه چاهکوه را دوست دارند
 • تصویر تنگه چاهکوه 0
تنگه چاهکوه در روستای چاهوی قشم واقع شده و با حفره ها، دالان ها و اشکال عجیب در دیواره های خود بسیار شگفت انگیز است. این دره شگفت انگیز در دل یک کوه سنگی به شکل ضربدر برش خورده است. چاهکوه در ابتدا بلند به نظر می رسد، ولی به تدریج از عرض آن کاسته می شود تا جایی که عبور از میان آن دشوار می شود. داخل تنگه سنگ های رسوبی موسوم به سنگ های آهکی بوده که جزء یکی از ۳ گروه سنگ های موجود در طبیعت می باشد. در دیواره های چاهکوه فرسایش آبی شیارهای عمیق و طویل، انواع حفره های عدسی، قاشقی و کروی را تشکیل داده اند. وجود شیارها و حفره ها بر بدنه عمود این دره، همچنین وجود جوی های سنگی در کف تنگه موجب شده تا چاهکوه به دره ای شگفت انگیز تبدیل شود.
آدرس نقشه گوگل تنگه چاهکوهآدرس اینترنتی تنگه چاهکوهتفسیرهای تنگه چاهکوه

جاذبه قبرستان انگلیسی ها

0 نفر قبرستان انگلیسی ها را دوست دارند
 • تصویر قبرستان انگلیسی ها 0
این قبرستان در گذشته محل زندگی شماری از انگلیسی ها در زمان فتحعلی شاه بوده است. قبرستان در ۱۳۵ کیلومتری شهر قشم در بندر باسعیدو قرار دارد. این منطقه قبر شماری از ماموران دولت انگلیس، دیده بان و دیگر نظامیانی می باشد که در ارتش دولت انگلیس بوده اند. این قبرستان در گذشته قلعه کوچکی بوده که یک دکل دیده بانی و یک جایگاه برای توپ های جنگی، جهت محافظت از قلعه داشته است. از جمله موارد دیدنی این قبرستان علاوه بر سنگ گورهای قدیمی و شکسته، وجود یک ستون یادبود است که همچنان تا به امروز پا برجا مانده که البته سنگ نبشته های آن شکسته اند ولی بنای ستون تا حدودی سالم مانده است. چنین به نظر می رسد که بیشتر قبرها ویران و یا نبش شده است.
آدرس نقشه گوگل قبرستان انگلیسی هاآدرس اینترنتی قبرستان انگلیسی هاتفسیرهای قبرستان انگلیسی ها

جاذبه سد تاریخی پی پشت

0 نفر سد تاریخی پی پشت را دوست دارند
 • تصویر سد تاریخی پی پشت 0
سد پی پشت که در نزدیکی روستای پی پشت قرار دارد یکی از سدهای تاریخی و دیدنی قشم است. تاسیسات تقسیم آب این سد، متعلق به دوره ساسانی می باشد که پی اولیه سد را ساسانیان احداث نموده و سد را ساخته اند ولی قسمت بالا و تاج آن را هخامنشیان تکمیل کرده اند. کارشناسان میراث فرهنگی تاکید کرده اند که این سد از نظر قدمت و سابقه تاریخی، بسیار حائز اهمیت بوده و یکی از سدهای مهم جزیره قشم می باشد.
آدرس نقشه گوگل سد تاریخی پی پشتآدرس اینترنتی سد تاریخی پی پشتتفسیرهای سد تاریخی پی پشت

جاذبه آب انبار بی بی

0 نفر آب انبار بی بی را دوست دارند
 • تصویر آب انبار بی بی 0
آب انبار یا برکه بی بی که در شهر قشم واقع شده، یکی از آثار تاریخی و دیدنی قشم می باشد. این آب انبار در سال ۱۲۰۲ ه.ق توسط زنی نیکوکار به نام صوغیه که همسر شیخ عبدالله حاکم وقت جزیره بوده، ساخته شده و اولین آب انبار موجود در قشم بوده است. سقف این آب انبار بارها مرمت شده و در حال حاضر هم که سال ها از عمر این بنا می گذرد، هنوز مورد استفاده مردم بومی منطقه قرار دارد. معماری این آب انبار بسیار جالب می باشد، داخل آن یک مخزن بزرگ جهت تمیز نگه داشتن آب وجود دارد. داخل آب انبار به نحو مطلوبی بازسازی شده است.
آدرس نقشه گوگل آب انبار بی بیآدرس اینترنتی آب انبار بی بیتفسیرهای آب انبار بی بی

جاذبه تپه تاریخی کولغان

0 نفر تپه تاریخی کولغان را دوست دارند
 • تصویر تپه تاریخی کولغان 0
تپه های کولغان مشرف بر دریا و سد خاکی بالاتل هستند و از زیبایی و چشم انداز بسیار جالبی برخوردارند. بالای تپه ها، آثار معماری و آبراه ها با دیوارهای سنگی به طول بیش از صد متر باقی مانده که بسیار دیدنی هستند. در قسمتی از این تپه ها، قبرستان منظمی با قبرهایی در دو ردیف با فاصله دو متر از یکدیگر وجود دارد. نشانه های باقی مانده از اتاقک های به جا مانده در این منطقه، گویای آن است که این محل احتمالا بازاری بوده که رونق بسیار داشته است. در کنار ویرانه های به جا مانده، سه حوض حفر شده در داخل سنگ وجود دارد که بزرگ ترین آنها ۱۲ متر طول و ۴ متر عرض دارد. عده ای از اهالی بومی منطقه معتقدند که این مکان نیایشگاه ناهید بوده است.
آدرس نقشه گوگل تپه تاریخی کولغانآدرس اینترنتی تپه تاریخی کولغانتفسیرهای تپه تاریخی کولغان

جاذبه جزیره ناز

0 نفر جزیره ناز را دوست دارند
 • تصویر جزیره ناز 0
یکی از زیبایی های جزیره قشم، جزیره ناز است که در نزدیکی سواحل شرقی قرار گرفته و از ساحل حدود یک کیلومتر فاصله دارد. این جزیره فاقد ساحل شنی بوده و دیواره های صخره ای به ارتفاع پنج تا ده متر، اطراف آن را فرا گرفته است. روی جزیره کاملا مسطح می باشد. در زمان جزر با پس روی کامل آب دریا، برای مدت کوتاهی باریکه ای از خشکی جزیره ناز را به ساحل قشم وصل می کند. در این جزیره کسی سکونت ندارد. ماهیگیران محلی، چند سایبان و مکان استراحت از چوب و پلاستیک به صورت موقت، احداث کرده اند تا زمانی که برای ماهیگیری به این منطقه می روند استراحتی هر چند کوتاه در این جزیره داشته باشند. روبروی جزیره ناز، ساحل شنی قشم قرار دارد که مکان مناسبی برای تغذیه پرندگان دریایی و ماهیگیران بومی است. به هنگام غروب جزیره ناز بسیار دیدنی است.
آدرس نقشه گوگل جزیره نازآدرس اینترنتی جزیره نازتفسیرهای جزیره ناز

جاذبه اسکله باسعیدو

0 نفر اسکله باسعیدو را دوست دارند
 • تصویر اسکله باسعیدو 0
این اسکله تاریخی که قدمت بنای آن به دوره ساسانیان بر می گردد، در ۱۴۴ کیلومتری شهر قشم قرار دارد. اسکله از سنگ های بزرگ رودخانه ای مانند، قلوه سنگ و ملات گچ زنده ساخته شده است. در دوره مغول ها نیز مرمت و بازسازی شده و از آن استفاده می کردند. در اواخر دوره تیموری و اوایل دوره صفوی، اسکله تعمیر شده و و با سنگ های تراشیده شده، روسازی و ساروج بندی شده مجددا بازسازی و اسکله وسیع تر شده بود. این اسکله به دلیل موقعیت جغرافیایی، محل استقرار انگلیسی ها در جزیره بود. به همین دلیل از این اسکله برای کشتی های جنگی خود و همچنین چون در جزیره اسکان یافته بودند، استفاده می کردند. در سال های اخیر، به همت اداره شیلات قشم، بندرگاه صیادی مناسبی در این اسکله تاریخی احداث گردیده است.
آدرس نقشه گوگل اسکله باسعیدوآدرس اینترنتی اسکله باسعیدوتفسیرهای اسکله باسعیدو

جاذبه لاک پشت پوزه عقابی

0 نفر لاک پشت پوزه عقابی را دوست دارند
 • تصویر لاک پشت پوزه عقابی 0
این لاک پشت گونه ای لاک پشت دریایی است که بسیار کمیاب می باشد. پوزه این جانور برای بیرون کشیدن غذای اصلیش یعنی اسفنج دریایی از لابه لای مرجان ها، به شکل منقار عقاب درآمده و از همین رو به پوزه عقابی معروف گشته است. این لاک پشت در جزایر قشم، هنگام، هرمز و هندورابی زندگی و زاد و ولد می کند که در سال های اخیر تعداد این لاک پشت ها محدود شده است. با این که مصرف گوشت لاک پشت و تجارت لاک آن مرسوم نیست، اما خوردن و فروش تخمش به دلیل اعتقاد به ارزش غذایی و دارویی بسیار رایج است به طوری که گاه برای جمع آوری تخم های آنان، لاک پشت مادر را با چرخ دستی به گوشه ای می رانند. یا گاهی دیده شده در اطراف لانه ای که لاک پشت مادر در حال تخم گذاری است، گروهی از مردم حلقه زده و منتظر پایان تخم گذاری هستند تا تخم ها را بردارند.
آدرس نقشه گوگل لاک پشت پوزه عقابیآدرس اینترنتی لاک پشت پوزه عقابیتفسیرهای لاک پشت پوزه عقابی

جاذبه سردار امامقلی خان

0 نفر سردار امامقلی خان را دوست دارند
 • تصویر سردار امامقلی خان 0
امامقلی خان از سرداران جنگی در زمان شاه عباس یکم است. امامقلی حکمران بود و ایرانیان به فرماندهی او، پرتغالی ها را از منطقه هرمز بیرون کردند. او در دوره شاه عباس به اوج قدرت و محبوبیت رسید و در شیراز حکمرانی می کرد. امامقلی پسر الله وردی خان، رئیس غلامان شاهی بود. پس از فوت پدر، به جای وی به کار پدرش ادامه داد و پس از مدتی که بر قلمرو حکومتی خود تسلط کامل یافت، جزیره قشم، هرمز و متعلقات آنها را به فرمان شاه عباس از پرتغالی ها گرفت و از مغرب تا بصره پیش رفت. چنانکه سراسر خاک جنوب، از بندر جاسک تا شط العرب و تمام جزیره های خلیج فارس به تصرف وی درآمد. سرانجام پس از مرگ شاه عباس، جانشین او شاه صفی، امامقلی و پسرانش را از ترس اینکه او را از قدرت برکنار کنند، در قزوین به قتل رساند.
آدرس نقشه گوگل سردار امامقلی خانآدرس اینترنتی سردار امامقلی خانتفسیرهای سردار امامقلی خان
ساعت
تصویر ساعت
تور های مرتبط به این مقصد
تصویر تور های مرتبط به این مقصد

تور های جزیره قشم ، هنگام | تور گروهی

0 نفر جزیره قشم ، هنگام | تور گروهی را دوست دارند
پالایش نوع اقامت در خانه سنتیپالایش نوع تور ایرانگردیپالایش نوع تور تاریخیپالایش نوع تور تفریحیپالایش نوع تور شش روزهپالایش نوع تور طبیعت گردیپالایش نوع تور نوروزی
تور جزیره قشم ، هنگام | غار خربس | معماری بومی لافت و شهر زیبای بادگیرها | چاه های مقدس آب(طلا) | قایق رانی و دیدار از م...

تور های قشم | تور هتل خلیج فارس قشم| با ایران ایر و ماهان

0 نفر قشم | تور هتل خلیج فارس قشم| با ایران ایر و ماهان را دوست دارند
پالایش نوع اقامت در هتلپالایش نوع تور تفریحیپالایش نوع تور خانوادگیپالایش نوع تور خریدپالایش نوع تور طبیعت گردیپالایش نوع تور مناسبتیپالایش نوع تور نوروزی
تور قشم | تور هتل خلیج فارس قشم | با ایران ایر و ماهان | بازدید از جنگلهای حرا . غارهای خربس . جزایر ناز . روستای برکه خ...

تور های قشم هتل بهشت 93 زمینی با قطار غزال

0 نفر قشم هتل بهشت 93 زمینی با قطار غزال را دوست دارند
پالایش نوع اقامت در هتلپالایش نوع اقامت در هتل آپارتمانپالایش نوع تور تفریحیپالایش نوع تور خریدپالایش نوع تور سه روزهپالایش نوع تور عمومیپالایش نوع قطار
تور قشم هتل بهشت 93 | زمینی با قطار غزال ، 2 شب اقامت ، صبحانه ، ترانسفر ، 40 درصد بلیط آکواریوم ، جزیره هنگام

تور های قشم | 93 | تور زمینی و هوایی تور ارزان قشم

0 نفر قشم | 93 | تور زمینی و هوایی تور ارزان قشم را دوست دارند
پالایش نوع اقامت در هتلپالایش نوع اقامت در هتل آپارتمانپالایش نوع تور سه روزهپالایش نوع تور طبیعت گردیپالایش نوع تور عمومیپالایش نوع قطار
تور قشم | پاییز 93 | تور زمینی و هوایی / تور ارزان قشم با قطار 6 تخته ، 2 شب اقامت ، صبحانه ، ترانسفر ، 40 درصد بلیط آک...

تور های قشم زمینی | تور قشم | با قطار 6 تخته بندرعباس

0 نفر قشم زمینی | تور قشم | با قطار 6 تخته بندرعباس را دوست دارند
پالایش نوع اقامت در هتلپالایش نوع تور تفریحیپالایش نوع تور خانوادگیپالایش نوع تور خریدپالایش نوع تور سه روزهپالایش نوع تور طبیعت گردیپالایش نوع تور مناسبتی
تور قشم زمینی | تور قشم | با قطار 6 تخته بندرعباس | بازدید از جنگلهای حرا . غارهای خربس . جزایر ناز . روستای برکه خلف . ...
آگهی ها
تصویر آگهی ها

مقصد دمشق

0 نفر دمشق را دوست دارند
تصویر دمشق
جاذبه های گردشگری و توریستی سوریه دمشق : دمشق یا شهر یاسمن، پایتخت و مرکز مذهبی و اجتماعی سوریه است و در جنوب غربی این کشور واقع شده. شهر قدیمی دمشق توسط دیوارهای شهر احاطه شده است. از نظر جغرافیایی این شهر در تپه دامنه کوه شرقی قرار دارد و آب و هوای آن نیمه خشک است. دمشق کوچه هایی عربی با خانه هایی...

مقصد مشهد

0 نفر مشهد را دوست دارند
تصویر مشهد
جاذبه های گردشگری و توریستی ایران مشهد : مشهد شهری در شمال شرقی ایران و مرکز استان خراسان رضوی و دومین شهر پر جمعیت پس از تهران است . مشهد در زمان حکومت نادرشاه افشار به عنوان پایتخت ایران انتخاب شد . این شهرستان دارای آب و هوای معتدل و متغیر است . در این ناحیه رشته کوه های رفیع هزار مسجد و بینالود ...

مقصد کربلا

0 نفر کربلا را دوست دارند
تصویر کربلا
جاذبه های گردشگری و مذهبی عراق کربلا : کربلا در ۷۵ کیلومتری شمال غربی نجف و ۸۰ کیلومتری جنوب غربی بغداد قرار گرفته است. نزدیکترین شهر مهم عراق به کربلا شهر حله مرکز بابل است که در ۳۵ کیلومتری شرق کربلا قرار دارد. در داخل شهر، شاخه ای از رودخانه فرات به نام نهر حسینیه قرار دارد که سبب آبادانی و وجود ...

مقصد کیش

0 نفر کیش را دوست دارند
تصویر کیش
جاذبه های گردشگری و توریستی جزیره کیش : کیش در منطقه خلیج فارس قرار گرفته و به صورت بیضی شکل می باشد. این جزیره نسبتا مسطح بوده که مرکز آن بیشترین ارتفاع را داشته و با شیب ملایمی به سواحل آن ختم می شود. هوای کیش از ماه مهر تا فروردین، دارای گرمای ملایم و مطبوعی است. از ماه فروردین تا مهر، گرم وشرجی ...
تصویر آرم تور گالری
تور گالری، ضمن خیر مقدم و تشکر از جنابعالی برای بازدید از این سایت، لازم می داند بدینوسیله اطلاعات کوتاهی در ارتباط با فعالیت های خود برای آشنایی بیشتر شما تقدیم نماید.
 • با ما همراه باشید
 • Google+

 • Facebook

 • Twitter

 • Digg
صاحب امتیاز، طراح و گرافیست سایت محمد عاشوری، طراح و برنامه نویس سایت سیّد محمّد حسین می بودی
تمام حقوق برای صاحبان سایت محفوظ می باشد و کپی غیر مجاز از آن پیگرد قانونی دارد.
Valid XHTML 1.0 TransitionalValid CSS 3.0AddThis Social Bookmark ButtonFirefox 3